Amasra: Doğal Güzelliğin Kalesi - Limmonata.com

Amasra Nerede?

Bartın’ın ilçesi olan Amasra, Batı Karadeniz sahilinde yer alan sakin bir yerleşim yeridir. Denize komşu olan Amasra misafirperver Karadeniz insanının hızla değişen dünyaya rağmen doğallıklarını koruyabildikleri, yeşil ormanın masmavi Karadeniz ile buluştuğu, tarihin çevrelediği doğal güzelliklere sahip, tatil için beklentilerinizi en üst seviyede karşılayabilecek eşsiz bir turizm beldesidir. Hemen ormanın kenarında yer alan sahili sizi büyülerken aynı zamanda gizli kalmış koylara da ev sahipliği yapmaktadır.

Amasra otelleriAmasra’da nerede kalınır?

Amasra’da hemen kıyıya konumlanmış olan oteller şehir dışından gelen misafirleri ağırlamak için hizmet sunarken, kıyıdan uzaklaşıldıkça daha ekonomik fiyat seçenekleri sunan pansiyonlar ve kiralık evler de bulunmaktadır. Özellikle de kiralık evler birkaç gün ilçede kalmak isteyen kişilere son derece uygun fiyatlarla kiralanmaktadır. Bu tip evlerde kalan kişilerin yemek ihtiyaçları ise çevrede yer alan esnaf lokantaları ile giderilmektedir.

Amasra gerçekten ucuz tatil yapmak istiyorum diyen kişilere eşsiz güzelliklerini mümkün olan en ekonomik fiyatlarla sunmaktadır. Bölge halkının yakın ilgisi ve güler yüzü ise paha biçilemeyecek güzelliğe sahiptir.

amasra gezilecek yerler

Amasra gezilecek yerler

Amasra sizi her gördüğünüzde kendisine hayran bırakacak pek çok güzelliğe sahiptir. Özellikle de ormanın denize kavuştuğu Amasra sahili daha önce hiç yaşamadığınız bir deniz deneyimi yaşamanızı sağlayacaktır.

Bölgede yer alan ve ziyaret etmeniz gereken yerler arasında Amasra Kalesi, Kuşkayası Yol Anıtı, Çekiciler Çarşısı, Mendirek, Güzelcehisar Koyu akıllara ilk gelenler arasındadır. Özellikle de eşsiz bir gün batımı manzarası izlemek isteyen kişilere hitap eden Direkli Kaya, Cenevizliler döneminden kalan tarihi bir eserdir. Gürcüoluk Mağarası ve Göldere Şelalesi yine bölgede yer alan eşsiz doğal güzellikler arasında yer almaktadır. Karadeniz’in en önemli tatil yerlerinden biri olan Amasra, sahip olduğu tüm bu güzellikler ile ziyaretçileri kendisine çekmektedir.

Amasra: Doğal Güzelliğin Kalesi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir