Ameliyatsız Yüz Germe |Ultherapy - Limmonata.com

İlerleyen yaşların getirebildiği ya da bakımsızlıktan dolayı kaynaklanan cilt problemleri son dönemlerde fazlası ile artmış durumdadır. Yüz germe işlemleri, bu nedenle çok popüler bir hale geldi diyebiliriz.

Sarkma, kırışıklık ya da eksen kayması gibi durumlarda en iyi tedavi yöntemi germe işlemleridir. Uzmanlar eşliğinde yapılması elbette ki çok önemlidir. Normalde cerrahi bir yöntem olan germe işlemleri, ameliyatsız olarak da gerçekleştirilebilmektedir; ancak bilgi sahibi olmak ya da uzman önerileri almak gerekir.

Ameliyatsız Yüz Germe (Ultherapy) Nedir?

Bu işlem, cerrahi operasyonlardan ziyade cildin altına enerji gönderimi ile gerçekleştirilen ve cerrahi müdahale içermeyen yüz gerdirme işlemine verilen isimdir. Diğer bir şekilde Ultherapy olarak da bilinen bir tedavi yöntemidir. Cilt üzerindeki kırışıklık ya da sarkma gibi sorunlardan kaynaklı kötü görüntüyü ortadan kaldırabilmek için kullanılan önemli bir cerrahi yöntem olarak bilinmektedir.

Kesinlikle işin uzmanları tarafından uygulanması gereken önemli bir yöntemdir. Birkaç seans uygulandıktan sonra cildinizde ki toplanmayı kendi gözleriniz ile rahatlıkla gözlemleyebilme şansına sahip oluabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Gerdirme (Ultherapy) Nasıl Uygulanır?

Bu işlemin uygulama aşaması son derece basittir. Cerrahi operasyonlara kıyasla biraz daha uzun süreçte etkisini göstermeye başlasa da iyileşme süreci çok daha kısa sürmektedir. Bu işlemin uygulanmasında Ultrasound teknolojisi kullanılmaktadır. Ultrasound teknolojisi ile birlikte cildin altına akustik enerji aktarımı gerçekleştirilir. Bu akustik enerji, cilt altında belli bir ısınma yaratır. Isının yarattığı etki ile o bölgedeki damarlar sıkılaşmaya ve gerginleşmeye başlar. Alt yüz germe için rahatlıkla tercih edilebilecek bir işlemdir.

Kollagen üretiminin yoğun bir şekilde arttığı gözlemlenmektedir. Uygulama esnasında vücudunuzun çeşitli bölgelerine yerleştirilen bilgisayar bağlantılı bantlardan deri altındaki gelişim gözlemlenebilmektedir. Derinin altına uygulanan bu akustik enerji, birkaç seans içerisinde toparlanmaya yardımcı olabilmektedir ve dünyanın en çok kullandığı yöntemlerden birisi durumundadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Ultherapy
750750

Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonu Kaç Seans Sürer?

Ameliyatsız yüz germe hifu ile seans sayısı cildinizin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak yüz hatlarına uygulanacak bir operasyon durumunda 2 ya da maksimum 3 seans uygulanabilmektedir. Ancak ufak tefek bölgelere kısa zamanlı uygulamalar gerektiğinde ise tek seansta tüm tedavi sürecini noktalamış olabilirsiniz.

Cilt altındaki gelişimleri bilgisayar aracılığı ile gözlemlemenizden dolayı uzmanlarınız sizlere daha net uygulama yapabilme olanağına sahip olmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonunda İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Ameliyatsız yüz germe cihazı ile doğal germe tedavisi cerrahi bir operasyon değildir. Yüzünüze herhangi bir kesik ya da iğneli operasyon gerçekleştirilmesi durumu söz konusu değildir. Bu nedenle uygulamaların bitmesinin ardından normal yaşantınıza sorun yaşamaksızın devam edebilme şansına sahip oluyorsunuz. Tek problem, derinin altına radyasyon ışınları gönderildiğinden dolayı belli noktalarda dikkatli olmanız önerilir. Bu önerileri de operasyonun ardından uzman doktorunuz bahsedecektir.

Ameliyatsız Yüz Germe |Ultherapy

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir