Cilt BakımıYüz Cilt Bakımı

Armut Maskesi, Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Armut Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt yüzeyinin soluk bir görünüm kazanmasını sağlayan ve ciltte kirli bir görüntünün meydana gelmesine neden olan ölü derilerden kurtulmak için haftada bir kez peeling uygulaması yapılmalıdır. Peeling uygulamasını doğal yollardan yapmak isteyenler de armut maskesi kullanabilir. Bu maske uygulandığında ciltteki ölü deriler tamamen temizlenecek ve cilt parlak bir görünüm kazanacaktır. Armut, cildin doğal görünüme kavuşmasını sağlayan en önemli meyvelerin arasında gelir.

Cilde Işıltı Veren Armut Maskesi  Nasıl Yapılır

Cildinizdeki ölü derilerin yok edilmesini sağlayan armut maskesi için gerekli olan malzemeler:

  • 1 adet armut
  • 1 tatlı kaşığı yoğurt
  • Limon suyu

cilt maskesi için Öncelikle 1 adet armut 4 parçaya bölünür ancak tek bir parçası kullanılır. Kalan 3 parçayı da sağlık için yiyebilirsiniz. Armut rendeden geçirilir ve üzerine birkaç damla limon suyu sıkılır. Ardından da bir tatlı kaşığı yoğurt ilave edilir. Armut ile hazırlanan bu maske, göz çevresi hariç olmak üzere tüm cilde uygulanır. Uygulama şekli dairesel hareketlerle yapılmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonra kuruması beklenir. Armut maskesi tam olarak kuruduktan sonra da yine dairesel hareketlerle cilt temizlenir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
papara müşteri hizmetleri trendyol müşteri hizmetleri vodafone müşteri hizmetleri direk operatöre bağlanma çiçek sepeti müşteri hizmetleri ptt müşteri hizmetleri hepsiburada müşteri hizmetleri telefon numarası 10minutemail