Ayak Kokusu Kremi Bitkisel Çözüm - Limmonata.com

Ayaklarda meydana gelen kokuyu önlemek için basitçe uygulayabileceğiniz ayak bakımı kremlerini evinizde basit malzemelerle hazırlayabilirsiniz. Ayak kokusunu engellemek için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden biri ayak kremidir. Ayak kremi kullanarak kötü kokuları büyük oranda giderebilirsiniz.

Ayak Kremleri Nasıl Kullanılır?

Konu Başlıkları

Ayak kokusunuz gidermek için kullanılan kremler genellikle akşam yatmadan önce kullanılmaktadır. Ayağa kremi sürdükten sonra pamuklu bir çorap giyilmeli ve bu şekilde yatılmalıdır. Sabah uyandığınızda ayaklarınız daha yumuşak ve bakımlı görünecektir. Ayaklarda oluşan kötü kokular da bu uygulama sonrasında gidecektir.

Gece kullanmak istemezseniz ayak kremleri gün içinde de kullanılmaktadır. Ayakkabılarınızı giyip güne başlamadan önce ayak kokusu giderici krem kullanabilirsiniz. Az miktarda krem sürdükten sonra ince bir çorap giymeniz daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Tek kullanımda etkili olmayan bu kremler, düzenli kullanım sonrasında ayak kokusu probleminizi giderecektir.

Ayak kokusu için kullanacağınız kremi evde kendiniz hazırlamak isterseniz tamamen doğal krem tarifimizi kullanabilirsiniz. Ayak kokusu problemi için eczaneden kaliteli bir ürün satın alabilir yada doktora başvurarak özel bakım kremi isteyebilirsiniz.

Ayak Kokusuna Doğal Çözüm

Ayak Kokusuna Doğal Çözüm

  • 1 adet havuç
  • 2 yemek kaşığı ada çayı

Havucu rendeleyin ve adaçayı ile birlikte cezvede kaynatıp ılımasını bekleyin. Ardından süzgeçten geçirin ve malzemeleri ayağınıza sürüp üzerini havluyla sarın. Yarım saat kadar bu şekilde bekledikten sonra ayaklarınızı yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 3 gün ayak kokusunu gidermek için düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Doğal Ayak Kremi Tarifi

  • 12 damla okaliptüs yağı
  • 1 çay kaşığı buğday tohumu yağı
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı

Malzemeleri belirtilen ölçülerde koyu renkli cam şişeye koyun ve iyice sallayın. Bu kremi haftada 3 kere ayaklarınıza yatmadan önce sürerek kullanabilirsiniz.

Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm

  • 8 damla nane yağı
  • 8 damla kekik yağı
  • 1 çorba kaşığı kaya tuzu

Yeteri kadar suyu ısıtıp bir leğenin içine doldurun. Yukarıda yer alan listedeki malzemeleri suyun içine ilave edip karıştırın. Ayaklarınız yarım saat boyunca bu suyun içinde dinlendikten sonra ayaklarınızı yıkayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında ayak kokusunu her geçen gün azaltacaktır.

Ayak Kokusu Kremi Bitkisel Çözüm

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir