Ayak Terlemesine Kesin Çözüm - Limmonata.com

Ayak Terlemesi Nasıl Giderilir?

Özellikle uzun saatler iş yerinde çalışan erkek ve bayanların en büyük sıkıntılarından birisi olarak ayak terlemesi sorunudur. Saatlerce ayakkabı içerisinde kalan ayaklarımız belirli bir süre sonrasında terlemeye ve hatta kokmaya başlayacaktır.

Ayakları terleyen insanlarda acaba ayak terlemesi hangi hastalığın belirtisidir diye telaşa kapılıp stres yapmaktadırlar. Ayak terlemesiaslında herhangi bir hastalığın belirtisi olmayıp sadece insanların kuşku duymasından kaynaklanan bir batıl inançtır. İnsanlar çoğu zaman ayak kokusunun ayak terlemesi ile alakalı olduğunu sanarak ayak kokusundan kurtulmak için ter sorununu çözmeye çalışmaktadır.  Bu inanış bunun ile tam alakalı olmasada ayakkabı içerisinde oluşan bakteriler sayesinde koku olmaktadır.

Ayak Terlemesi Nedenleri

Ayaklarımızın terlemesinin en büyük nedenlerinden birisi ayakkabı seçiminin yanlış olmasından kaynaklanmaktadır. Ayaklarımız çok fazla terleme yapıyorsa hava alan ayakkabılar seçilmeli ve daha rahat ayakkabı giymeliyiz. Çalışan bayanlarımızda bu durum pek fazla mümkün olmasada topuklu ayakkabı seçimi yaparken en azından topuk kısmında hava alacak şekilde ayakkabı almalıyız.

Oda sıcaklığının çok fazla sıcak olmamasına dikkat etmeliyiz. Sıcaklığın çok fazla olması ayaklarımızın terlemesine neden olabilir. Ortalama oda sıcaklığı 20 24 derece arası olması daha sağlıklıdır.

ayak terlemesi nasıl gider

Ayak Terlemesi Nasıl Giderilir?

Ayak terlemesi tedavisi olarak iş yerinde kullanmış olduğumuz bir yöntemden bahsetmek istiyorum.

Gerekli malzemeler

2 kutu aspirin

2 adet poşet

Yarım bardak su

Yapılışı iki adet aspirini bir kabın içinde eritiyoruz. Aspirin komple eridikten sonra ayaklarımıza sürüyoruz. Bu işlem bittikten sonra ayaklarımıza Pazar poşeti geçirerek aspirinin akmasını engelleyebiliriz. Tüm işlem bu kadar basit.

Dikkat: Burada dikkat etmeniz gereken husus aspirini çok fazla ayaklarımızda bekletmemelisiniz. En fazla 2 saat kadar beklemesi sizin için yeterlidir. Çok uzun süre bekletmeniz durumunda ise ayaklarınız aspirini emecek ve ayak deriniz buruşmaya başlayacaktır ve ayaklarınız üzerine basamaz duruma gelirsiniz.

Bu yöntemi birkaç sefer uyguladığınızda ayak terlemesi derdinden uzun bir süre kurtulmuş olacaksınız.

Ayak Terlemesine Kesin Çözüm

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir