Aşk & İlişkiler

Ayrılık Acısını Atlatmanın Yolları

Aşk güzledir, ama karşılıklı olduğu sürece. İki taraf da birbirine aşıksa ortada bir sorun yok da, bir taraf seviyor, diğer tarafta tık yoksa işler biraz kötü. Bu gün de biraz ayrılığa ve ayrılık acısına değinelim dedim. Hangimiz sevmedik, hangimiz ayrılmadık, hangimiz aşk acısı çekmedik… Mutlaka herkesin hayatına damga vuran bir aşk hikayesi olmuştur. Ama ne olursa olsun hayat devam ediyor… Evet biraz zor ama elimizden hayata devam etmekten başka bir şey gelmiyor. Aşk acısını silip atmak, yaşanan her şeyi unutmak elbette mümkün değil. Peki bu acıyı biraz da olsa azaltmanın imkanı var mı? Size geçmişinizi hafızanızdan sildirin gibi saçma sapan şeyler söylemeyeceğim. Ama biraz kendinize zaman vererek bu acının da üstesinden gelebilirsiniz. Gelin ayrılık acısını azaltmanın yollarına hep birlikte bakalım.

Ne yazık ki ayrılıktan sonra yaşanmışlıklara bir sünger çekip önümüze bakmak çok da kolay olmuyor. Hatta araştırmalarla da kanıtlanmıştır ki, ayrılıktan sonra eski ilişkisine takılıp kalanların oranı %64. Bu hiç de azımsanacak bir oran değil. Durum böyle olunca da ayrılığı daha az acılı atlatmanın yollarını aramaya başlıyoruz. Peki nedir bu acının çaresi?

O Bu Hayattaki Tek İnsan Değil

Evet sevdiniz aşık oldunuz ve o kaçınılmaz sonu yaşadınız. Ama unutmayın o bu dünyadaki tek insan değil. Ondan önce düşünmeniz gereken kendinizsiniz. Sonrasında ise yine sıra ona gelmiyor. Aileniz sizin için ondan ön planda olmalı. Size gidin hemen başka birini bulun demiyorum, ama onun da son olmadığını yeni birilerinin karşınıza çıkacağını aklınızdan çıkarmayın.

Sosyal Medyadan Sinsice Takip Etmeyin

Emin olun ki bu kendinize yapacağınız en büyük kötülük. Acaba en son ne paylaşmış, nerede yer bildirimi yapmış diye kendinizi yiyip bitirmeyin. Bırakın ne yapıyorsa yapsın. Özellikle bayanlar bunu çok yapıyor. Unutmayın kızlar, sizin acınız geçince onlarınki başlayacak.

Birlikte Gittiğiniz Mekanlardan Uzak Durun

Anılar her yerde olabilir. Sokakta, evde, parkta, bahçede, deniz kenarında… Ama mutlaka özel zamanlar geçirdiğiniz yerler vardır. Hani o göz göze diz dize oturduğunuz mekanlardan bahsediyorum. Buralardan uzak durun. Ben acı çekmek istiyorum, illa da gideceğim diyorsanız tabi karar sizin.

aşk acısı

Size Kendinizi İyi Hissettiren İnsanlarla Görüşün

Herkes acısını farklı yaşar. Kimi yalnız kalmak ister, kimi ise kalabalıklar içerisinde kaybolmak. Ama ayrılığın ardından yapılacak en doğru şey size kendinizi iyi hissettirecek insanlarla görüşmek. Çünkü o insanlar sizin hep mutlu olmanızı ister ve bunun için de ellerinden gelen her şeyi yapar.

Artık Ondan Konuşmayı Bırakın

Sürekli ondan bahsedip durmanın sizi ne kadar yıprattığının hala farkında değil misiniz? Bunu bir an önce bırakmazsanız daha çok üzülecek ve onu kolay kolay unutamayacaksınız. Aile bireylerinize ve arkadaşlarınıza açıkça daha fazla bu konudan bahsetmek istemediğinizi söyleyin. Emin olun onlar da sizin bu kararınıza saygı duyacaklardır.

Huzuru Arayın

Neleri yapmaktan zevk alıyor, nerelere gitmekten hoşlanıyor ve neler yemeyi seviyorsunuz buna karar verin. Unutmayın bu dönemde sağlıklı ve düzenli beslenmeniz gerekiyor. Aksi halde bu iş depresyona kadar gider benden söylemesi. Özellikle dostum dediğiniz kişilerle zaman geçirmeniz size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı