Bademcik Şişmesine Doğal Kesin Çözümler - Limmonata.com

Bir kış mevsimi daha geliyor ve hasta olma riskimiz artıyor. Kışı seven sevmeyen herkes bilir ki kış, soğuklarla birlikte hastalık furyasını da getirmektedir. Kışın hava soğudukça kendimize dikkat etmemizi arttırmazsak hastalık gelir ve bizi bulur. Hastalıklar çoğu zaman ben geliyorum mesajını gelmeden yollar. Anlamasını ve önlem almasını bilene bu mesaj yeterlidir. Kışın en çok maruz kaldığımız rahatsızlıklardan biri bademcik şişmeleridir.

Bademcik şişmesi; boğaz ağrısı, yutkunma güçlüğü, ateş, halsizlik, ağızda kötü koku oluşumu, boyun bezelerinde şişme gibi  belirtiler gösterir. Vücudun bademcik şişmesine verdiği bu reaksiyonlardan da çoğu zaman sadece antibiyotik tedavisi ile kurtulmaya çalışırız. Elbette antibiyotik ile tedavi gayet doğru bir yaklaşımdır. Fakat tek yol antibiyotik kullanma yolu değildir. Doğal yol ile çözümleri de vardır. En azından antibiyotiğe yardımcı olarak kullanabileceğimiz doğal yöntemlerden bazıları;

  • Ahududu çiçeği kaynatılması ile yapılan ılık su banyosu bademcik iltihaplarına iyi gelmektedir.
  • Ihlamur, sarımsak, frenk üzümü boğaz ağrılarına oldukça iyi gelmektedir.
  • Adaçayı iyi bir baharat olduğu gibi iyi bir de antibiyotiktir. Adaçayı bal ve sirke ile karıştırıldığı takdirde ise tam bir boğaz ağrıları savaşçısı olur. Adaçayı,sirke ve bal karışımını için.
  •  Gül yaprakları ile yapılan ılık çayla gargara yapmak etkilidir.
  •  Tuzlu limon suyu boğaz ağrılarını hafifletir ve bademcik iltihaplanmalarına iyi gelir.
  • Ayvayı suda bekletilmesi ile elde edilen şurubun gargara yapılması gene boğaz iltihaplarına doğal yoldan iyi gelen bir yöntemdir.
  • Süt ile birlikte pişirilen incir, yenildiği takdirde boğaz ağrılarına iyi gelir. Ayrıca göğsü yumuşatır. Nezlede de etkili bir yöntemdir.
  • Menekşe yapraklarından yapılan çay da boğaz ağrılarına iyi gelmektedir.
Bademcik Şişmesine Doğal Kesin Çözümler

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir