Bebekler Emerken Neden Başı Terler? - Limmonata.com

Uzmanlar yeni doğan bebeklerinizde emzirme esnasında meydana gelen değişikliklerin bazı hastalıkların belirtisi olabileceği konusunda uyarma iken her belirtiyi bir hastalık habercisi olarak algılamanın ve evham yapmanın da yanlış olacağını söyleyebiliriz. Bebeklerde emzirirken terlemenin birçok annenin korkulu rüyası olduğu bilinmekte ve emen bebeğin terlemesi olayının bebeğinin kalbinde bir rahatsızlık olduğunu düşündürmesi de kısmen doğru kısmen yanlış olmakta.

bebeklerde baş terlemesi

Bebeğiniz Aynı zamanda Çok Uzun Süre Emiyor mu?

Emen bebeklerde başın terlemesi, doğrudan kalp hastalığına işaret etmemektedir. Yeni doğanın yüksek metabolizması ya da annesinin sıcaklığı, bebeğin vücut sıcaklığını yükseltmiş olabilir. Belki bebeğin bir miktar yorulmuş olması da söz konusu olabilirken bunun bir hastalık belirtisi olarak algılanması için başka belirtiler ile birlikte bulunması gerekmektedir. Bebeklerde uzun süre emme ile birlikte terleme sorunu da var ise, aileler bu noktada bebeklerinin doktor muayenesini sağlamalıdır.

Bebeğin En Yorucu Faaliyeti Beslenmedir

Doktorlar, bebeğin gün içinde yaptığı en yorucu faaliyetin beslenme olduğunu belirtmektedirler. Dolayısıyla bu yorucu faaliyetin onları bir miktar terletebileceğini ve aynı zamanda beslenmenin başlaması ile birlikte, gaz oluşumunun da terlemeye neden olabileceğini unutmayınız.

Bebekler Emerken Neden Başı Terler?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir