Bora Bora Adaları: Denizin Üzerinde Yüzen Evler

Bora Bora Adaları hakkında

Pasifik Denizi’nin güneyinde yer alan Bora Bora Adaları, Fransa’nın deniz aşırı toprağı olan Fransız Polinezyası sınırları içerisinde yer almaktadır. Gerçek ismi yerel dilde ilk doğum anlamına gelen Pora Pora alan ada 4. yüzyılda Polinezyalı oldukları düşünülen yerleşimcilere kapılarını açmış ve o günden bu yana bu cennet kara parçası insanlar için vazgeçilmez olmuştur.

Bora Bora Adaları Gezilecek Yerler

Bora Bora Adaları’na vardığınız ilk anda tertemiz havası ve bembeyaz plajı ile sizi kendisine hayran bırakacaktır. Denizin en önemli özelliği son derece berrak olması ve kıyıdan uzaklaşıldıkça mavinin farklı birkaç tonunu gözler önüne sermesidir.

Bora Bora Adaları, farklı pek çok balık türüne ev sahipliği yapması nedeniyle buraya dalış yapmak amacıyla gelen çok sayıda turiste ev sahipliği yapar. Adanın İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerika tarafından Pasifik Üssü olarak kullanılması nedeniyle, savaşa dair kalıntılar adaya gelen kişilerin gezebilecekleri yerler arasında yer almaktadır. Denizin üzerinde kurulan bungalovlar hayal gücünün sınırlarını zorlamakta ve alt kısmı cam olarak tasarlanan bu yapılar denizin tüm güzelliğini dilediğiniz her an gözlerinizin önüne sermektedir.

Bora Bora Adaları biraz maliyetli bir tatil seçeneği olarak görülse de adayı ziyaret ettiğiniz anda karşılaştığınız manzara, verdiğiniz her kuruşun hakkını fazlası ile ödeyecektir.

Bora Bora Adaları’na nasıl gidilir?

Adaya ulaşmak için ilk olarak, Tahiti’nin de başkenti olan Papaete havalimanını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Çünkü Bora Bora Adaları’na ulaşım bu havalimanından sağlanmaktadır ve buradan yaklaşık olarak 45 dakika sürecek olan bir yolculuğun ardından Bora Bora Adaları havalimanına ulaşmanız mümkündür.

Bora bora adaları

Bora Bora Adaları, sizi ilk olarak uçak yolculuğunuzda büyüleyecek ve kendisine hayran bırakacaktır. Yukarıdan bakıldığında mavinin farklı tonlarını size sunacak olan Bora Bora Adaları aynı zamanda mercan kayalıkları ve eşsiz güzelliğe sahip denizi ile son derece popüler bir tatil merkezidir.

Bora Bora Adaları: Denizin Üzerinde Yüzen Evler

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir