Buz Terapisi Nedir Nasıl Yapılır? - Limmonata.com

BUZ TERAPİSİ NEDİR

Buz terapisinde cihaz aldığı nemi ve oksijeni yapısındaki soğukluğa göre buz haline getiriyor. Bu buz parçaları cildin altında bulunan kolajenleri uyarıp aktif şekilde çalışmasını sağlıyor. Cildin üstte bulunan tabakasının kurumasını ve altından taze bir cilt gelmesini sağlıyor alt tabakası ise tamamen iyileşiyor.

Buz terapisinde Cildin hangi bölgesinde sorun varsa ona uygun başlık takılıyor ve cilt hiç zarar görmeden onarılıyor. Buz terapisinin yaş kriteri olmuyor herhangi belirgin bir yan etkisi de yok.

Çatlak Ve Lekelere Buz Terapisi ile Kesin Çözüm

Çatlak Ve Lekelere Buz Terapisi ile Kesin Çözüm

Her insanın ister çocukluktan kaynaklı olsun ister yaşlılıktan kaynaklı mutlaka bir izi vardır; Bunlar güneş lekeleri, yara izleri, ameliyat izleri ve çillerdir.  Buz terapisi  Ciltte meydana gelen Tüm leke ve yara izleri için çözüm oluşturuyor.

Lekelerin en küçüğü bile canımızı sıkmaya moralimizi bozmaya yeterde artar bile. İster lekeniz sonradan olsun ister doğuştan gelsin Buz terapisi tüm lekelerinize kesin çözüm.

Estetik uzmanları  uyguladıkları Buz Terapisi ile ; Yanık lekelerinden, çillere, güneş lekelerinden daha birçok yara izine kadar bütün cilt lekelerine tek seansta son verdiklerini söylüyorlar. Buz Terapisi yöntemi aynı zamanda ameliyat izleri, hemanjiom, jilet izleri ve keloit izlerini tek seansta ortadan kaldırıyor.

Buz Terapisinin Uygulandığı Alanlar

 • Ameliyat izleri
 • Jilet izleri
 • Yanık izleri
 • Çiller
 • Cilt lekeleri
 • Yaşlılık lekeleri
 • Doğum lekeleri
 • Vücut çatlakları
 • Vitiligo
 • Keloit
 • Et benleri
 • Sivilce ve izleri
 • Siğiller
 • Saç kıran hastalığı

gibi hemen hemen tüm cilt sorunlarında etkin sonuç sağlıyor.

Buz Terapisi Nasıl Yapılır?

Buz Terapisi Nasıl Yapılır?

Uygulamaya geçilmeden önce cildin durumuna göre test yapılıyor. Çıkan sonuca göre ve cildin durumuna göre dereceleri seçiliyor. Güneş lekeleri, çiller ve yaşlılık lekeleri 1 – 3 seans arası değişim gösteriyor. Daha derin olan ameliyat izleri ve yara izleri 3 – 18 seans arası değişiklik gösterebiliyor.

Buz Terapisinin seansları; Sorun vücutta ise 15 günde 1,  yüzde ise  haftada 1 uygulanıyor.

Buz Terapisi Uygulama Sonrası

Buz terapisi yaptırdıktan sonra herhangi bir yatış ya da sorun çıkmıyor. Akşamına duşunuzu bile alabilirsiniz.

Buz Terapisini Ne Zaman Yaptıralım?

Buz terapisini her mevsim yaptırabilirsiniz. Ama iyi sonucu kış aylarında gözlemleniyor. Yazın çok da tavsiye edilmiyor.

Buzlu Terapide Hangi Sorun Kaç Seans

Jilet İzleri

Daha çok gençlerde mutsuzluktan ve ailevi sorunlardan kısacası psikolojik açıdan iyi olmayan dönemlerde yapılan bu izler bir anlık hatalar sonucunda yapılıyor. Jilet ya da kesici alet izlerinin tedavi aşaması izin verdiği zarara göre değişebiliyor. Buna göre seans 3 – 25 arası değişim gösteriyor. İnce hafif kesik izleriniz varsa bunlar daha kısa sürede çözüm buluyor. Ortalama 3 – 7 seans arası değişiyor.

Çiller Güneş Lekeleri ve Yaşlılık Lekeleri

Çiller Güneş Lekeleri ve Yaşlılık Lekeleri

Cilt yapısının en üst bölgesinde bulunan çiller, yaşlılık lekeleri ve güneş lekeler 1 – 3 seans arasında değişim gösteriyor. Çoğu bayanda tek seansta işlem bitiyor.

Akne Ve Sivilce İzleri

Akne ve sivilce ile meydana gelen lekeler ve izler izin derinliğine göre değişiklik gösteriyor. 3 – 7 seans arası tedavi değişiyor.

Vücut Çatlakları

Çatlağınızın hangi bölgede olduğunun hiçbir önemi yok çatlak tedavisi ortalama 3 – 18 arası seans değişiyor ve buz terapisi uygulanıyor. Çok fazla çatlaklarınızda yırtık var ise bu tedavi süreci 3 – 28 seansa kadar yükselebiliyor.

Ameliyat İzleri

Cildin en derin bölgesinde bile olsa buz terapisi ile sonuç harika oluyor. Alttaki dokuya ulaşıp tedavi ederken üstteki doku dökülüp yeni derinin sorunsuz olmasını sağlıyor. Her seansta bir tık iyileşme yaşanıyor. Kesin sonuç için önerilen seans süresi ise 7 – 18 seans arası değişim gösteriyor.

Yanık İzleri

Yanık sonrası cildin büzüşmesi ve görünen görüntü en çok psikolojik ve görünüm açısından kişiyi rahatsız ediyor. Yanık problemi yüzde ya da görünen bölgede olması kişinin iş, aile ve eğitim hayatına zarar verebiliyor.

 • 1.derece yanıklarda seans: 1 -7 arası değişiyor.
 • 2.derece yanıklarda seans: 3 – 18 arası değişiyor.
Buz Terapisi Nedir Nasıl Yapılır?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir