Cape Town: Eğlencenin Başkenti

Cape Town Tatili

Güney Afrika Cumhuriyeti sınırları içerisinde kalan Capetown, bu ülkenin 3 başkentinden biridir. Avrupa sınırlarına en uzak noktada olan Capetown, 1488 yılında keşfedilmiş olup, bugünlerde genel Afrika algısını yıkan modern bir şehir konumundadır.

Tarihi zenginliklerinin yanı sıra, her yıl binlerce turist çeken ve cenneti andıran koyları, tertemiz denizi ve eşsiz güzelliğe sahip doğası ile Afrika’nın parlayan yüzü olarak kabul edilmektedir..

Capetown gezilecek yerler

Capetown’a giden kişilerin ilk gitmeleri gereken yer, aynı zamanda Afrika’nın bağımsızlığı için son nefesini verene kadar savaşan Nelson Mandela’nın esir hayatı sürmeye mahkûm edildiği Robben Adası’dır. Şehri eteklerine kurulu bulunan Masa Dağı, Ümit Burnu Milli Parkı, Burun Noktası, Ümit Burnu Kalesi, Ayıbalığı Adası, Winelands Bölgesi, Khayelisha ve Cape Flats Kasabaları, Bo-kapp mahallesi, Victoria Limanı ve Duiker Adası mutlaka gezilmesi gereken önemli yerleri arasındadadır.

cape town tatili

Deniz için buraya gelen kişiler için ise Bloubergstrand ile Cliffton Plajı son derece idealdir. Bo-Kapp Müzesi, Ulusal Sanat Galerisi ve District Six Müzesi de önemli müzeler arasında bulunmaktadır. Ulusal botanik bahçeleri, 12 tepeler, Two Cceans Aquarium, Kuş Parkı, Rhodet Anıtı ve Çıta Parkı ise uzun süreli konaklamalarda ziyaret için zamanı bulunan kişilerin gezmeleri gereken yerler olarak tavsiye edilmektedir.

Capetown’a nasıl gidilir?

Özellikle de Mayıs ve Eylül ayları arası turistlerin yoğun olarak uğradığı Cape Town’a seyahat etmek için ülkemizden Türk Havayolları’nın direkt uçuşları bulunmaktadır. Diğer havayolları tarafından ise aktarmalı seferler düzenlenmektedir. Türkiye’den Capetown’a varış süresi tahmini olarak 13 saattir. Capetown gece hayatı ise Long Street ismi verilen cadde boyunca son derece renkli ve hareketlidir.

Cape Town: Eğlencenin Başkenti

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir