Cildimizin Günlük İhtiyaçları - Limmonata.com

Görsel güzelliği sağlayan en önemli parçaların başında gelen cildimizin ihtiyaçlarını karşılamak gerekir. Cildimizin bakımına özen göstermeliyiz. Cilde özen gösterilmediği takdirde cildimizin istediğimiz gibi olmasını beklemez pek mantıklı bir durum elbette. Cildimizin sağlığını ve güzelliğini korumak için düzenli ve özenli olarak cildimiz ile ilgilenip gerekli ihtiyaçlarını karşılamalıyız. Cildimizin ihtiyaçlarını karşılamak için önce elbette ki cildimizin ihtiyaçlarını bilmemiz gerekir. Cildimizin sağlığını ve güzelliğini korumak için yapılması gereken en basit işlem cildimizin günlük ihtiyaçlarını düzenli karşılamak ve bunu alışkanlık haline getirmektir. Tozlusayfa’nın yazarlarından biri olarak bu yazımda size, ” Cildinizin günlük ihtiyaçları nedir? ” ve ” Bu ihtiyaçları nasıl karşılayabiliriz? sorularının yanıtlarını vermeye çalışacağım.

Cildimizin Günlük İhtiyaçları ve Bu İhtiyaçları Karşılamak 

Temizleyici: Sağlık istenilen her yerde önce temizlik olmalıdır. Bu yüzden sağlıklı bir cilde sahip olmak içinde elbette önce cilt temizliğimizi sağlamak gerekir. Tüm hanımların  bildiği gibi temizleyici bu konu da en doğru seçimdir. Temizleyici cilt bakımının olmazsa olmaz bir unsurudur. Temizleyiciler gözenekleri tıkayan yağ tabakasını temizler ki anca bu sayede temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Su: Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasında en büyük yardımcımızdır. Bu yüzden de su vücudumuzda oldukça yoğun olarak bulunur. İnsanların en temel aktivitelerden  olan solunum ve terleme gibi ihtiyaçlarımızı anca su karşılayabilir. Su eksikliği cilt sağlığı içinde etkilidir. Bu yüzden bol bol su tüketmek lazım. Özellikle kaybedilen su miktarına göre su tüketimimizi arttırmak gerekir.

Temel Yağ Asitleri: Sağlıklı bir cilt için omega-3 ve omega-6 yağ asitlerine ihtiyacımız vardır. Cildimizin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için omega-3 ve omega-6 yağ asidi içeren besinler tüketmeliyiz. Günlük omega-3 ve omega-6 ihtiyaçlarımızı karşılayacak besinlerin başında ise tavuk ve tahıllar gelir.

Antioksidanlar: Damar sağlığı için antioksidanlar bir numaralı yardımcımızdır. Cildimizin sağlığını korumak için de damarlarımızın sağlığını korumak zorundayız. Bu yüzden antioksidan içeren besinler tüketmek hem cilt hemde genel sağlığımız için önemlidir. Cildimizin Günlük İhtiyaçları ve Bu İhtiyaçları Karşılamak adlı makale için aşağıdaki yorum alanını kullanabilir soru veya sorunlarınızı iletebilirsiniz.

Cildimizin Günlük İhtiyaçları

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir