Cilt Gözeneklerini Kapatan Doğal Yöntemler - Limmonata.com

İnsanların yaşları ilerledikçe belirli cilt problemleri de zaman içerisinde kendisini göstermeye başlar. Bu problemler arasında en çok şikayetçi olunan ise şüphesiz ki cilt gözeneklerinin yaşa bağlı olarak büyümesidir. Bu nedenle özelliklede kadınlar başta olmak üzere bir çok kişi sürekli olarak cilt gözenekleri nasıl kapatılır ? Cilt gözeneklerine ne iyi gelir? ve Cilt gözeneklerine iyi gelen maskeler nelerdir? gibi soruları yöneltmektedirler. Hemen bu konuda siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirecek olursa belirtmek isteriz ki aslında bu soruna çözüm üretmek sandığınızdan çok daha basit olacaktır. Gözeneklerin büyümesi ve genişlemesi onların her geçen gün gözle görülür hala gelmesi demektir. Öyle ki ortaya çıkan bu görünüm oldukça rahatsız edici niteliktedir. Çünkü her ne kadar fondöten ve türevi malzemeler kullansanız da bu görünümden kurtulmak ne yazık ki çoğu zaman mümkün olmamaktadır.

Öyle ki profesyonel makyaj malzemeleri ile bu soruna kalıcı olmasa da geçici çözümler üretmek mümkündür. Ancak bu çok maliyetli bir yöntem olarak kendisini gösterecektir. Netice olarak ise gözenekleri büyüyen cilt sorunlarınız makyaj malzeme kullanımına bağlı olarak artacaktır. Bu nedenle bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimize cilt gözeneklerinden kurtulmak için çay maskesi önerisinde bulunacağız. İşte o meşhur maskenin tarifi sizlerle…

cay-maskesi

Cilt Gözenekleri için Çay Maskesi:  Bu maskeyi hazırlamak için gerekli olan malzemeler 2 yemek kaşığı siyah doğal çay ( ancak demlenmiş olması gerekmektedir.), 3 tatlı kaşığı güvendiğiniz markalardan herhangi birinde üretilmiş olan nemlendirici özelliklere sahip krem ve  1 tatlı kaşığı yeşil çay. Bir kabın içerisinde tüm malzemeleri alarak karıştırınız. Daha sonra ise bir demlikte hazırladığınız karışımı iyice demlendirin ve soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı cildinize masaj yaparak uygulayınız ve yaklaşık olarak 20 ile 25 dakika boyunca cildinizde bekletin. Cilt durumuna göre haftada 1 ya da 3 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Maskeyi uyguladıktan sonra kimyasal madde barındırmayan sabunlar ile yüzünüzü yıkayınız. Bu maskeyi belirtilen zamanlarda aksatmadan uyguladığınızda pürüzsüz bir cilde sahip olmanız kaçınılmaz olacaktır. İyi günler dileriz.

Cilt Gözeneklerini Kapatan Doğal Yöntemler

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir