Cilt Yaraları için Çay Ağacı Yağı - Limmonata.com

ÇAY AĞACI YAĞININ FAYDALARI

Çay ağacı yağının bilinmeyen tedavi edici özellikleri arasında akne, cilt sorunları, vajinal akıntı ve dişetleri geliyor. Çay ağacı Avustralya’da bulunan bir bitki türüdür. Çay ağacı yağının diğer bir adı olan Melaloyka’da içeriğinde Etilik yağlarda barındırır.

Uzmanların araştırmalarına göre çay ağacı yağının cilt sorunları üzerine önemli bir iyileştirme yapısı var. Kısacası insan sağlığına oldukça yararlı bir yağ. Şimdi cilt.net olarak sizlerle çay ağacı yağının yararlarından bahsedeceğiz.

Cilt Yaraları için Çay Ayağı Yağı

Çay ağacı yağı fungal olarak bilinen bütün cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan etkili bir bitkisel yağdır. Cilt enfeksiyon sorunlarında çay ağacı yağından faydalanmak için;

  • 10 damla çay ağacı yağı
  • 1 su bardağı su

10 damla çay ağacı yağını 1 su bardağı ılık olacak suya katarak inceltin. Hazırlanan karışımı günde 3 kez sabah öğle akşam yara enfeksiyon olan bölgenize uygulayın.

Aynı zamanda çay ağacı yağı direkt olarak ayaklarda oluşan pişiklere de çok iyi gelmektedir.

çay ağacı yağ

Çağ ağacı Yağının Akne Sorunlarına Kullanımı

Akne sorunu yaşayan genç yaşlı herkesin uygulayabileceği bu basit tedavi sivilce veya iltihaplı akne olan yerinize 1 damla sürmeniz yeterli oluyor. Çay ağacı yağının aynı zamanda dudak ve çevresinde çıkan uçuk içinde oldukça etkili bir yağ.

Ağız İçi Yaraları için Tarif

Ağız içinde çıkan yaralar, aftlar kötü kokan nefes ve diş eti iltihabı gibi her türlü ağız yaralarında kullanılabiliyor.

Ağız içindeki yaraların geçmesi için 3 – 4 damla su ile karıştırılarak kullanılması yeterlidir. Diş eti çekilmelerinde de tedavi edici özelliği vardır. Çok kullanılması sağlık açısından tavsiye edilmez.

Çay Ağacı Yağının Vajinal Akıntıya Faydası

Uzmanların araştırmalarına göre mantar tedavisinde ve vajinada oluşan kokuda kullanılıyor çay ağacı yağı. Evli olan bayanların uygulayabileceği yöntem ise 3 – 4 damla tampona koyarak fitil işlevi yapın. Vajinal bölgede oluşan iltihaplı kötü kokuyu engeller.

Cilt Yaraları için Çay Ağacı Yağı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir