Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme Testi - Limmonata.com

Çin takvimine göre cinsiyet belirleme testi, Çin halkının batıl inancıdır. Genel olarak eğlence amaçlı olarak kullanılan bu testin, Çin’de 700 yılı aşkındır kullanıldığı bilinmektedir. Çin takviminin orijinalinin, Çin’in Pekin eyaletinde olan bir üniversitede muhafaza edildiği söylenmektedir. Bu yöntemle, gebelik döneminde, bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi amaçlanmıştır.

Türklerde makas ve bıçak yönteminin uygulanması gibi, Çinlilerde de bu yöntem uygulanmaktadır. Çin takvimi, zamanla oluşmuş ve oluşturulmuş bir takvim olup doğruluk oranın, %80 – 90 arasında değiştiği kabul edilmektedir. Günümüz şartlarında bebeğin kesin cinsiyetinin belirlenme yolu, ultrason yöntemidir. Fakat dünya genelinde pek çok kişi Çin takvimi yöntemini kullanarak, gebelik erken döneminde bebeğinin cinsiyetini öğrenmeye çalışmaktadır.

Ultrason cihazından yararlanarak, bebeğin cinsiyeti en erken 15. haftada tahmin edilebilmektedir. Birçok anne adayı için bu süreyi beklemek uzun olduğu için meraklarına yenilerek, farklı yollar denemektedir. Bu yollardan biriside Çin takvimidir. Çin takviminde, hamile kalınan yaş ve aya göre bir cinsiyet tahmini yapılmaktadır.

çin takvimine göre cinsiyet

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Nasıl Belirlenir?

Çin takvimi, en erken 18 yaş en geç 45 yaşında olan anne adayları için bebeklerinin cinsiyeti tahmininde bir yol göstermektedir. Takvimin sol tarafındaki 18 – 45 arasındaki rakamlar, annenin yaşını göstermektedir. Üst taraftan sağ tarafa doğru devam eden  aylar ise; gebeliğin başladığı ayı temsil etmektedir. Bu takvime göre anne adayının yaşı ile hamile kaldığı ayın kesiştiği noktadaki cinsiyet, bebeğin doğması tahmin edilen cinsiyettir.

Çin takvimine bakılırken dikkat edilmesi gereken hususlar; Mart ayı ve sonrası aylarda doğan anne adayları, bu yöntemden yararlanarak cinsiyet hesaplaması yaparken yaşlarına 1 yaş daha eklemeleri gerekmektedir. Ocak yada Şubat ayında doğan anne adaylarının ise farklı bir yöntem izlemesi gerekmektedir.

Çin takviminden yararlanabilmek için öncelikle; anne adayının doğduğu yıla ait Çin yılı başlangıç tarihini öğrenmesi gerekmektedir. Şayet anne adayının doğum tarihi, Çin yılı başlangıç tarihinden sonra ise, anne adayının yaşına 1 yıl daha eklemesi gerekmektedir. Eğer anne adayının  doğum tarihi, Çin yılı başlangıç tarihinden önceyse, anne adayının yaşına 2 yaş eklemesi gerekmektedir. Karşılaşılan bu tarih farklılıklarının sebebi, Çin’de Miladi Takvim kullanılmasıdır.

Örneğin, 22 Eylül 1991 tarihinde doğmuş olan bir anne adayının Çin yaşı, 23 kabul edilmektedir. Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Ekim ve Kasım aylarında erkek bebek; Nisan, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Aralık aylarında ise kız bebeği olması beklenmektedir.

Başka bir örnekle açıklamak gerekirse; 1985 yılı Mart ayı ve sonrası doğulmuş ise; istisnasız olarak +1 yaş eklenmelidir. 19 Şubat ve öncesi doğanların ise yaşlarına +2 eklemesi gerekmektedir

Çin takvimi doğrumu yorumlar olarak bakarsak aslında bir çok kişinin doğru çıkmaktadır. Benimde bebeğim oldu ve erkek yazıyordu ve erkek çıktı artık tesadüf mü yoksa gerçek mi yorumu sizlere bırakıyorum.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme Testi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir