Çocuklarımızı Korumanın 7 Yolu - Limmonata.com

Gün geçtikçe çevrenin kötüleşmesi ve bu yönde duyduğumuz kötü haberler her ebeveynin çocukları üzerinde ki merakı fazlalaştırdığı kesin bir bulgu. Çocuğunuz belirli yaşa gelmiş ise ona dizimin dibinden ayrılma diyemezsiniz. Oda sosyal çevre kurmak ve bu yönde hayatını idare ettirmek zorundadır. Bu yazımızın devamında sizlere sunacağımız 7 koruma yöntemi ile içiniz rahat edecek ve çocuğunuzun emin bir ortamda olduğuna inancınız artacak.

Çocuğunuzu korumanın 7 yolu

  • Aile içinde kim nereye gidiyorsa birbirini telefon ile arayıp haber versin. Bu alışkanlığı gören çocuğunuz ise bunun bir kural olduğunu saptayacak ve sizden yalnız bir yere gittiğinde size telefon edecektir. Buda sizin çocuğunuz üzerindeki o deli soruları biraz silecektir.
  • Genel olarak çocuk sapıkları en yakın çevreden çıkıyor bu yüzden çocuğunuz içinde büyük erişkin kişilerinde bulunduğu bir olayı heyecanlı şekilde anlatıyor ise çocuğunuzu mutlaka takipte kalın.
  • Kalabalık bir ortama gittiğinizde çocuğunuzun mutlaka boydan fotoğrafını ve ayakkabılarının taban fotoğraflarını çekin. Çünkü çocuğunuzun üzerindeki kıyafeti tarif ederken geçireceğiniz zaman çocuğunuzu aramakla geçecek aynı zamanda tabanlarının fotoğrafı sayesinde ayak izleri çabuk bulunabilecek.
  • Çocuğunuz sizden ayrı bir yerde ve ondan haber alamıyorsanız aramalarınızı hızlandırın. Çünkü sürekli arama yöntemi olası bir kötü durumun önüne geçmek için bir fener olabilir.
  • Her ne olursa olsun çocuğunuza şeker vb.. yiyecekler vermek isteyen kişilerden uzak dursun, ısrarcı yaklaşımlar karşısında çığlık atmasını tembihleyin. Ve mutlaka çocuğunuza telefon ve adresinizi ezberletin ayrıca bu söylediklerimizi dışarda mutlaka test edin.
  • Kalabalık alanlarda birbirinizi kaybetme durumunda mutlaka kırmızı alan belirleyin. Kim birbirini kaybetmişse o noktada birbirini beklesin.
  • Çocuğunuzun sosyal medyayı kullanmasını yasaklamayın, aksine ona sosyal medyayı nasıl kullanacağını öğretin.
Çocuklarımızı Korumanın 7 Yolu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir