Colmar: Şaraplar Diyarı ile harika bir gezi

Colmar hakkında

Hiç uyanmak istemediğiniz bir rüya misali, meraklısının gidip görmesi gereken, çocukluğunuzda anlatılan masalların diyarı Fransa Colmar’dayız.

Colmar, Kuzeydoğu Fransa’nın Alsace bölgesinde yer almaktadır. 170 kilometrelik şarap yolu üzerinde yer alan kasaba, adından da anlaşılacağı gibi enfes Fransız şaraplarının dünyayla buluştuğu yerdir. Seyahatiniz sırasında asla sıkılmayacağınız, gecesi ayrı gündüzü ayrı bir eser maiyetinde olan Colmar, sizlere benzersiz bir gezi fırsatı sunmaktadır.

colmar fransa

Colmar gezilecek yerler

Tarihe meydan okuyan bu şehir, içinde Isenheim Alterpiece ve Unterlinden müzelerini barındırmaktadır. Ayrıca daha birçok mimari şaheserler ve müzeler, siz değerli gezginleri ağırlamak için tüm şehvetiyle beklemektedir.

Colmar kasabası temasında aşkı, tarihi, romantizmi ve güzelliği en üst seviyede yansıtan bir şehirdir. Özellikle küçük Venedik olarak anılan bu yer, gondol taşımacılığı ile ulaşıma ve keyfe hizmet veren şairane bir ortamı biz gezginlerin huzuruna sunmaktadır. Şarapları, gondolları ve birbirinden harika mimarisi olan evleri haricinde, restoranları da lezzetiyle ülke genelinde nam salmış bir üne sahiptir. Dilediğiniz etler inanılmaz soslar ile bütünleştirilip, enfes şarapların refakatinde damağınızı şenlendirmektedir.

colmar fransa

Colmar konaklama

Colmar’a yapacağınız ziyaret esnasında, konaklayacağınız bir çok otel bulunmakta. 50’nin üzerindeki otelden birini seçip, gecenizi şirin bir butik otelde geçirebilirisiniz. Otellerin fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte, önceden yer ayırdığınızda daha uygun fiyatlarla konaklama şansını yakalayabilirsiniz. Ortalama olarak fiyatlar gecelik 150 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.

Colmar ulaşım

Colmar kasabası İsviçre ve Almanya’ya çok yakındır. Bu yüzden buraya ulaşımda en güzel güzergâh Basel Havalimanı olacaktır. Bir başka güzel şehir Freiburg ile de komşu olan Colmar, bir taş ile iki kuş vurmak isteyen gezginciler için çok büyük bir şanstır.

Fransa denildiğinde akla ilk gelen yer Paris olsa bile, Colmar sizin bilinçaltınızı işgal edebilecek bir şehir olma potansiyelini sahiptir.

Colmar: Şaraplar diyarı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir