Dermapen nasıl uygulanır? Zararları Nelerdir? - Limmonata.com

Dermapen Nedir ?

Dermapen nedir : Kırışıklıkları artmış olan orta yaş ve üzeri kadınlara uygulanan cilt sıkılaştırma tedavisi olan dermapen, eski Çin tıbbında kullanılan mikriğne yöntemini günümüz teknolojisine uyarlanmasıyla gerçekleştirilmektedir. Dermapen uygulaması ile cilt dokusunun kendini iyileştirmesi tetiklenmektedir. Bu yöntem kırışıklıkların yanında beraber cilt gözenekleri içinde uygulanmaktadır. Dermapen yöntemi tamamen acısızdır ve cilt dokusuna zarar vermez.

Dermapen Uygulaması 

 1. Yüzün üst dokusu zarar görmediği için her mevsim yaptırabilirsiniz.
 2. Tedavi sonrası herhangi bir leke iz kalmaz.
 3. Bütün cilt tipleri rahatlıkla yaptırabilir
 4. Lazer uygulanamayan kişilerde bu tedavi yöntemine başvurulmaktadır.
 5. Boyun,göz çevresi, dudak çevresi gibi riskli bölgelerde başarı sağlanıyor.
 6. Akne, genişleyen gözenekler gibi sorunlarda başarı sağlanabilmesi.
 7. Tedavi sonrası günlük hayata hızlı birşekilde dönebilme

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır

Tedaviye geçilmeden önce cilt hijyeni sağlanıyor. Daha sonra kırışıklıkların gitmesi istenilen bölgeye saf hyalüronik asit uygulanıyor. Dermapen cihazının içinde bulunan mikroiğneler aracılığı ile cilt uyarılıyor. Bu işlem 40 dakika civarında sürüyor ve ayda bir kere olmak üzere 4 seansta tedavi tamamlanıyor. Her seans sonrası cilde yatıştırıcı maske yapılıyor.

Dermapen

DERMATOLOGLARDAN  CİLT BAKIM ÖNERİLERİ

Dermatologlardan cilt bakım önerileri ; Birçok bakım ile sizlere bilgi veren sitemiz asıl uzmanlarında görüşlerine önem verdi. Dermatologların önerdiği şekilde bakım yapmak ve ürünleri seçerken önerilerine kulak vermek de yarar var.

Dermatologların Cilt Bakım Önerileri

 • Dermatologlar kullanılacak güneş koruyucu ürünlerin antioksidan içermesi gerektiğini belirtiyor.
 • Aynı zamanda gece bakım yaparken gece kremlerinin içeriğinde peptitler ve retinoidler bulunmalı. Çünkü bakım yapmak cildi yenilemekle eş değerdir bu özellikler varsa ancak amacınıza ulaşırsınız.
 • Bayanların manikür yaparken ya da yaptırırken ilk başta yaptıkları hata tırnak etlerini itmek veya kesmektir. Dermatologlara göre bu tırnak etleri tırnakları koruma özelliği taşıyor ve kesilmesini çokta tavsiye etmiyorlar.
 • Dermatologlar yaz aylarında makyaj yaparken çok işlevli olan ürünlerin tercih edilmesinden yana. Mesela BB Kremler hem güneş koruyucu hem kapatıcı hem renklendirici olarak kullanılıyor. Makyaj yaparken fondöten yerine BB Kremleri tercih etmeniz uzmanların önerisi.
 • Cildiniz sadece gece ve gündüz bakım kremleri ile beslenemez cildinize içten takviye destek vermek cilt güzelliğiniz ve sağlığınız için çok etkilidir. Cildinize anti – agingi içinde barındıran meyvelerle besleyerek ve D vitamini açısından yiyecekler tüketerek farkı gözlerinizle görürsünüz.
 • Sigara kullanımı cildinizi hem yaşlandırır hem de bilindiği üzere sağlıklı değildir. Diğer yandan alkol tüketimi de cildin yaşlanmasına ve kurumasına destek verir. Cildin kurumasını engellemek için yapılması gereken ise suyu çok miktarda tüketmektir.
 • Dermatologlar ağır egzersizler sonucunda ciltte bulunan kolajen maddesini azalttığını söylüyor. Bayanlar için ağır tempolu sporlar sağlık ve estetik açısından önem taşısa da tavsiye edilmiyor. Bunun yerine yürüyüş ya da bisiklet sürmek koşmaktan ziyade cildiniz içinde faydalı olacaktır. Bu tavsiye ise sürekli koşu yapmaktan keyif duyanlara ara sıra koşmanın hiçbir bayana zararı yok.
Dermapen nasıl uygulanır? Zararları Nelerdir?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir