Dinant Gezilecek Yerler ve Dinant Tatili - Limmonata.com

Dinant hakkında

Belçika sınırları içerisinde yer alan Dinant, Volanya bölgesinde yer almaktadır. Gotik mimarinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan şehir aynı zamanda Meuse Nehri’nin hemen kıyısında yer alan konumu sayesinde görsel bir zenginliğe de sahiptir. Karşı kıyıdan bakıldığında yemyeşil bir orman ve harika bir nehir kıyısının arasında kalan tarihi yapılardan oluşan şehir, sahip olduğu zenginlikler sayesinde yüksek ziyaretçi oranına sahiptir.

Çok eski bir yerleşim birimi olması ilerleyen yıllar ile hem şehrin manevi varlığının hem de eserlerinin farklı kültürlerle yoğrulmasını sağlamış ve ortaya çıkan bu yeni sentez büyük bir değerin oluşmasını sağlamıştır.

Dinant gezilecek yerler

Dinant gezilecek yerler

Dinant’ın adeta simgesi olarak kabul edilen ve Meuse Nehri’nin hemen kıyısında yer alan Notre Dame Katedrali ilk olarak 12. yüzyılda inşa edilmiş ancak 1227 yılında yaşanan toprak kayması felaketi sonrası yıkılarak tekrardan inşa edilmiş ve içerisinde pek çok dini obje kullanılmıştır.

İhtişamlı yapısı ziyaretçileri kendisine çeken bir başka önemli yapı ise, çok iyi korunarak günümüze kadar başarı ile taşınan, aynı zamanda silah ve tarih müzesi olarak da kullanılan Dinant Kalesi’dir. Yemyeşil vadinin tüm manzarasını gözler önüne seren eşsiz manzarası sayesinde aynı zamanda kaliteli resim çekme imkânı da sunan kale ziyaretçilerin gözdesi konumundadır. Dinant Kalesi çevresinde 1914 yılında yaşanan büyük savaşın canlandırıldığı müze de değişik yapısı ve konsepti ile dikkat çekmektedir.

Dinant’a nasıl gidilir?

Dinant’a ulaşım için hava yolu şirketlerinin düzenlemiş olduğu Brüksel Havalimanı’na direkt seferlerden bilet almanız gerekmektedir. Brüksel üzerinden her saat başı Dinant’a tren seferleri düzenlenmekte olup, yine araç kiralayarak da bu şehre ulaşabilirsiniz. Otobüs seferleri ise, seyahat etmek isteyen kişilerin tercih edebilecekleri bir diğer ulaşım yöntemidir.

Dinant Gezilecek Yerler ve Dinant Tatili

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir