Doğal El Bakım Maskeleri - Limmonata.com

El Bakım Maskeleri

Ellerinizin yıpranmasını beklemeden önce ihtiyacınıza yönelik bakımları uygulamalısınız. Ellerinizi güneş ışınlarından korumak için de mutlaka ellerinize koruyucu krem sürmelisiniz.

Ellerinizi dış etkenlerden korumak için ayda 2 kere el bakım maskeleri uygulayabilir ve gün içinde sık sık nemlendirici kreminizi ile ellerinizi nemlendirebilirsiniz.

Bakımlı eller için temel noktayı el temizliği oluşturmaktadır. El temizliği için kullandığınız sabun kimyasal maddeler içermemeli, doğal ve yumuşak olmalıdır. El sabunu tercih ederken bu özelliklere sahip olan sabunları seçmeye özen göstermelisiniz.

Ellerinizde biriken kir ve ölü tabakayı uzaklaştırmak için haftada 1 kere el peelingi yapabilirsiniz. Ellerinizi her yıkamanın ardından nemini alarak kreminizi sürmelisiniz. Tırnaklarınızı fırça yada limon kabuğu ile fırçalayabilirsiniz. Tırnaklarınızın iç kısımlarını sürekli temiz tutmalısınız. Tırnaklarınızı törpülerken her zaman tek yöne doğru törpülemelisiniz. Tırnaklarınızı limon kabuğu ile ovalamanız, sararmalarını önleyecektir.

Ballı El Maskesi

  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 kaşık bal

Ellerinizi ılık suda yumuşayana kadar yaklaşık 5 dakika bekletin. Ardından bal ve zeytinyağını karıştırıp elde etmiş olduğunuz karışınım içinde 5 dakika ellerinizi bekletin ve bu sırada masaj yapın. Sonrasında ellerinizi durulayabilirsiniz. Evde rahatlıkla bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Killi El Bakım Maskesi

  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 2 adet yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı kil

Temiz bir cam kap  içinde malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonrasında karışımı buzdolabına koyup 10 dakika kadar dolapta bekletin. Karışımı buzdolabından alıp masaj yaparak ellerinize yedirebilirsiniz. Devamında ellerinizi ılık su ile durulamalısınız. Yıpranmış olan ellerinizi onaracak ve ellerinize harika bir  bakım yapacaktır.

Doğal El Bakım Maskeleri

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir