Doğal Makyaj Nasıl Yapılmalı? - Limmonata.com

Günlük doğal makyaj nasıl yapılır?

Doğal makyajın nasıl olduğu, günlük doğal makyajın anlatıldığı hem internetteki blog sayfalarından, hem de kadınların sıklıkla girdikleri kadınsal bakımların anlatıldığı internet sitelerinden rahatlıkla öğrenilebilmektedir. Dahası doğal makyaj nasıl yapılır Youtube kanallarında onlarca konuyla ilgili amatör ve profesyonel anlatımlar da bulunmaktadır.

Kadınlar için konu hakkında en önemli kısım, evde doğal makyaj nasıl yapılır onu öğrenmektir. Bunun için araştırdıkları makyaj tekniklerini özel olarak gidip satın aldıkları doğal makyaj ürünleriyle eksiksiz ve kusursuz bir uygulama içerisine sokmalarıyla birlikte doğal makyaj nasıl olur sorusunun cevabını kendi yetenekleriyle bulmaktadırlar.

Güzel ve doğal makyaj nasıl yapılır?

Doğal ve günlük makyajdan söz ederken, öncelikle bu makyaj türüne başlamadan hangi tonların tercih edilmesinin doğru olduğunu öğrenmemiz gereklidir. En doğru renkler de kişilerin kendi ten renklerine göre belirleyecekleri doğal tona en yakın makyaj setleri tonları olacaktır.

Örnek verilecek olursa, eğer cildiniz buğday renklere ya da sarışınlık renklerine yakınsa; doğal makyaj yapmak adına tercih etmeniz gereken tonlar bej tonları olmalıdır. Bunun yerine daha koyu ya da daha soluk renkli bir tene sahipseniz de şeftali rengi tonlarında ya da uçuk pembe tonlarında doğal makyaj yapmanız uygun görülmektedir.

doğal makyaj nasıl yapılır

Sade ve doğal makyajınıza başlarken, atlamamanız gereken ilk nokta cildinizin temiz bir yapıda olabilmesini sağlamaktır. Aslında bu durum sadece makyaj öncesinde vs. değil, her daim cildinize yapılması gereken bir uygulamadır. Yüzünüzü tercihinize göre gündüz saatlerinde tercihinize göre de gece yatmadan önce cilt yapınıza uygun bir jelle temizlemeniz çok önemlidir. Bu temizlikten sonra da yine gözeneklerinizin genişlemesini engelleyen ve daha pek çok faydası olan cilt toniklerini de yüzünüze uygulama görevi unutulmamalıdır.

Günlük Doğal Makyaj

Bunun dışında yine sade ve doğal makyajınıza başlamadan önce yüzünüze yapacağınız bakımın dışında aynı şekilde dudaklarınıza da bir bakım uygulamayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Dudaklara yapılan dudak peelingi dudakların üzerinde birikmiş ölü deriyi temizlerken daha canlı ve daha doğal bir görüntüye kavuşulmasına yardımcı olur.

Sıra makyaj malzemeleriyle doğal bir görüntü yaratmaya geldiğinde, ince yapıdaki doğal tonlu fondöteninizi tüm yüzünüze yayarak miktar olarak çok da fazla ürün kullanmadan ilk makyaj başlangıcı tamamlanabilir.

Ardından kaşlara gelinerek, kaş renginizle birebir örtüşen bir kaş kalemiyle kaşlarınızın aralık olan kısımlarını boyamanız önerilmektedir. Bu boyama işlemi yapılırken mümkün olduğunca ince ve kısa çizgiler; yani boyandığı belli olmayacak şekilde çizgiler çekmeye çalışın.

Sade Doğal Makyaj

Kirpiklerinize sıra geldiğinde, doğal görüntüyü bozmamak adına herhangi bir rimel kullanmamanız tavsiye edilir. Bunun yerine yine de kıvrık bir kirpik görüntüsü istiyorsanız kirpik kıvırıcı aletlerle kirpiklerinizi kıvırmanız mümkündür.

Sıra allık sürme aşamasındayken, elmacık kemiklerinizin üzerine cildinize çok yakın tonlarda doğal bir görüntü yaratacak allıkları tercih etmeniz önem arz etmektedir. Örneğin açık tenli bir kadınsanız yanağınıza uygulayacağınız allık tonu gül kurusu renklerinde ya da açık pembe renklerinde tercih edilmelidir. Ayrıca allıkların formunun krem allık olması daha doğal bir görüntü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Son olarak dudakları rujlamaya geldiğinde, her zaman için doğal bir görüntüye yardımcı olan “nude” tonlardan birini seçmeniz önerilmektedir. Kendi dudak renginize en uygun nude ruju satın alıp fazla boyamadan tek kat dudağınızın üzerinden geçmeniz yeterlidir.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılmalı?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir