Doğum Sonrası Hızlı Kilo Vermek - Limmonata.com

Doğum sonrası kilo verme : Zayıf  formda ve fit bir anne olmak için bu önerilere dikkat etmeniz yeterlidir. Harika bir dönemden sonra zorlu bir sürece girmeye hazırsanız 9 ay boyunca aldığınız kiloları ve fazlalıkları atmanın zamanıdır. Doğum yaptıktan sonra hemen kilo verme çabasında iseniz öncelikle bebeğinizin de sağlığına düşünerek yüksek kalorili diyetleri uygulamalısınız.

Emzirme ile birlikte zaten yeterince gün içerisinde kalori harcarsınız unutulmamalıdır ki emzirme iyi bir kalori kaybıdır. Emzirerek 2 saatlik yürüyüşe eş değer kalori kaybedersiniz. Sürekli emzirmek acıkmanın da diğer tezat bir durumdur. Yemek yenilmediğinde baygınlık hissi yaşanır yani kan şekerinde düşme olur. Zayıflamak isteyen anne adayları öncelikle bebeklerini düşünerek daha sağlıklı bir şekilde diyet uygulamadırlar.

Doğum Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

1. Zayıflamak isteyen anneler protein ve karbonhidrat alımını kesinlikle kesmemelidirler. Diyet uzmanları bu konuda size yardımcı olabilecek en iyi adaylardır.

2. Hamilelik sırasında alınan fazlaca kiloları vermek ve emzirme döneminde olmak ayda 2 kilo vermenizi gerektirir. Daha fazlası size de bebeğinize de zararlıdır. 10 kilo kadar bir fazlalığınız bulunuyorsa ayda 1 kilo vermek yeterlidir. Fazla verilen kilolar sütünüzün kesilmesine de etkili olabilir.

3. Tuz tüketimini tamamen kesmeyin ve kullandığınız tuzun iyotlu olmasına dikkat edin.

4. Taze meyve sebze tüketin. Asla konserve ya da hazır gıdaları tercih edin. Metal çatal bıçak ya da kaşıktan uzak durun bunlar vitamin alımında azalma sağlar.

5. Pişirme sularınızı harcamayın. Örneği makarnanın ve sebzelerin sularını dökmeyin mineralleri ile birlikte yemeye özen gösterin.

6. İçeceklerinizi şekersiz tüketin. Kalori almada oldukça fayda sağlar ve hiçbir yararı yoktur şekerin.

7. 3 Beyazı azaltın yağ ve un kesmeyin ama oldukça azaltın.

8. Su tüketimini emzirme döneminizde azaltın. En az 2 litre mümkünse 3 litre su için.

9. Sütünüzün diyet döneminde azalmaması için balık ve eti günlük olarak tüketin. Bu besinler hem sizin çabuk acıkmanızı engeller.

10. Tatlı ihtiyacının azalması için karbonhidrat tüketimini kesmeyin. Mutlaka öğünlerde 1 dilim ekmek yiyin.

11. İşlenmiş gıdalardan sosis, sucuk gibi uzak durun.

12. Yoğurt bir kase süt 2 bardak mutlaka için. Kalsiyum zayıflamanıza yardımcı bir besindir.

Doğum Sonrası Hızlı Kilo Vermek

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir