Ebru Şallı Hücre Yenileyici Çinko Maskesi - Limmonata.com

Hücre yenileyici çinko maskesi cilt sağlığı için oldukça önemli ve popüler bir maske çeşididir. Evde doğal yapılan maske ve bakımların etkisi, tedavi edici özelliği oldukça büyük. Ebru Şallı’nın verdiği hücre yenileyici cilt maskesi ile cildinizdeki kan akışı hızlanacak, cildiniz yenilenecek ve cildin rahatlıkla nefes alması sağlanacaktır. Verilen bu tarif ile birlikte zamanla ciltte ölen hücrelerin tekrar canlanması sağlanacak ve cildiniz onarılmış olacaktır.

Cildi yenilemek için ne yapmalı sorusuna yanıt ise Ebru Şallı’nın verdiği bu cilt maskesinde saklı.

Ebru Şallı Hücre Yenileyici Cilt Maskesi Tarifi

Malzemeler:

  • Papatya ( aktardan alınmış 1 paket )
  • Buğday yağı ( 1 tatlı kaşığı )
  • Çinko oksit krem ( 1 tatlı kaşığı ) eczanelerden tedarik edebilirsiniz
  • Gül yağı ( 1 tatlı kaşığı )

Yapılışı:

1 cezve suyu ocakta kaynatın ve kaynadıktan sonra papatyaları içine atın, demlenmeye bırakın. Demlenen papatyayı süzün ve bir kenara koyun. Ardından yenileyici çinko maskesi için kalan malzemeleri ayrı bir kapta karıştırın. Daha sonra cildinize bu karışımı uygulayın. Maskemiz krem kıvamında olacak. Yarım saat yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile temizleyip demlediğiniz papatya suyu ile tonik olarak son kez cildiniz temizleyin.

Hücre Yenileyici Çinko Maskesi Uygulama

Haftada 1 kez cildinize bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Hassas ciltlere sahip olan kişiler bu maskeyi 15 günde bir yaparak bekletme süresini daha kısa tutabilirler. Cilt yenileme ilaçları kullanmak yerine evde doğal yapılan bu maske sayesinde güzel bir cildiniz olacak. Düzenli kullanım sonucu pamuk gibi bir cilde kavuşabilirsiniz.

Ebru Şallı Hücre Yenileyici Çinko Maskesi

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir