Edinburgh Seyahati ve Gezilecek Yerler

Edinburgh hakkında

1437 senesinden bu yana başkent olarak hizmet veren Edinburgh İskoçya’nın başkentidir. Bu ülkenin ikinci en büyük şehri olan Edinburgh Ortaçağ döneminden kalan tarihi eserleri ve kuzey denizine komşu kıyıları ile ünlüdür. Şehir pek çok tarihi esere ev sahipliği yapması nedeni ile Kuzeyin Atina’sı olarak anılırken aynı zamanda Calton Tepesi başta olmak üzere ünlü tepeleri sayesinde de Yedi Tepeli Kent unvanını başarı ile taşımaktadır.

edinburg

Edinburgh gezilecek yerler

Edinburgh Kalesi kesinlikle bu şehre gelen kişilerin ilk ziyaret etmeleri gereken nokta olarak görülmektedir. Şehrin tüm manzarasını ayaklarınızın altına seren Edinburgh Kalesi içerisinde yer alan tüm eserlerin çok iyi korunmuş olması ve bu tarihi yapıyı ince ayrıntısına kadar öğrenebileceğiniz bir müzeye sahip olması nedeni ile oldukça önemli bir yer olarak öne çıkmaktadır. Yine kaleye çıkan yol üzerinde bulunan hediyelik eşya satan dükkanlar alışveriş yapmak isteyen kişiler için son derece idealdir. Edinburgh Saat Kulesi ve British Otel gibi ünlü yapılara sahip olan ve pek çok markaya ev sahipliği yapan Princess Street 1,6 km. uzunluğuna sahip son derece özel bir caddedir. Caddenin hemen kenarına kurulu bulunan ve adeta şehri ikiye bölen Princess Street Gardens İskoçya’nın yeşil dokusunu gözler önüne sermektedir. Holyrood Sarayı, Royal Mile, Edinburgh Hayvanat Bahçesi, The Royal Edinburgh Millitary Tattoo ve İskoçya Milli Müzesi, Edinburgh seyahati esnasında ziyaret etmeye değecek güzelliğe sahip özel yerler arasında bulunmaktadır.

Edinburgh’a nasıl gidilir?

Edinburgh ziyareti için ülkemizden direkt uçuş seferleri düzenlenmekte olup, Manchester gibi yakın yerlerden ise karayolu ile ulaşım mümkündür. İstanbul Havalimanı üzerinden direkt uçuşlar bulunurken diğer şehirlerden ise aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir.

Edinburgh Seyahati ve Gezilecek Yerler

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir