Elma Sirkeli Maske Nasıl Hazırlanır? - Limmonata.com

Elma sirkesi, vücudumuzu hem içeriden hem dışarıdan temizlemeyi sağlayan mucizevi bir şifa kaynağıdır. Cilt dokusunda kirden ve yağdan dolayı tıkanmış gözenekleri açan elma sirkesinin, sivilce oluşumunu da en aza indirme özelliği vardır. Özellikle organik olarak hazırlanmış ürünler tercih edildiğinde güneş lekeleri ve sivilce izleri ortadan kaldırılabilir. Evde doğal elma sirkesi yaparak daha sağlıklı maske bazı elde etmeniz mümkün olacaktır.

Elma Sirkeli Maske

Konu Başlıkları

Malzemeler:

  • 2 Çay Kaşığı Elma Sirkesi
  • Yarım Limon Suyu
  • 2 Adet Yumurta Akı

Yapılışı:

Öncelikle yumurtalar kırılarak akları ayrılmalıdır. Ardından limon suyu yumurta akının üzerine dökülmeli ve karıştırılmalıdır. Bu işlemin ardından da elma sirkesi eklenmelidir ve yumurta akları iyice köpürene kadar karıştırılmalıdır. Yüz ılık bir suyla yıkandıktan sonra parmak uçları ile elma sirkeli maske yüze sürülebilir. Burada dikkat edilecek nokta, maskenin göz ve ağız çevresine sürülmemesidir. Uygulamanın ardından 10-15 dakika kadar beklenmelidir. Sonrasında ise yüz ılık suyla yıkanmalıdır. Maske yüzden tamamen çıkarıldıktan sonra da nemlendirici kullanılmalıdır. Bu maske, cilt gözeneklerindeki yağı ve kiri tamamen temizlemekte ve sivilce oluşumunu engellemektedir. Aynı zamanda genişlemiş cilt gözeneklerinin küçülmesine yardımcı olur.

Elma Sirkeli Maskenin Cilde Faydaları

Sirke, cilt üzerindeki bakterileri temizler ve iltihaplanmayı önler. Cildin asit dengesini de sağlayan sirke, fazla yağı da ortadan kaldırır. Elma sirkesi maskesi kullananlar şifalarından sıklıkla bahsetmektedir. Bu maske düzenli olarak kullanıldığında cilt yüzeyindeki pürüzleri azalttığı kanıtlanmıştır. Yaşın ilerlemesi dolayısıyla meydana gelen lekeli cilt görünümünü azaltır. Bunun için sirkenin geceden lekelere sürülmesi gerekir. Etkili sonuca ulaşmak için düzenli olarak kullanımı gerekmektedir.Cilt dokusundaki ihtiyaca göre haftada 1 ya da 2 kez uygulanabilir.

Elma Sirkesi Cilde Nasıl Uygulanır?

Elma sirkesi ile tarifteki maskeyi yaparak haftada 1 kez uygulama ile sonuç alınabilir.Ayrıca sadece elma sirkesi tonik olarak kullanılarak da sonuç alınabilir. Tonik gibi pamuk yardımıyla alınan elma sirkesini kusurlu dokulara uygulayabilir ve sonrasında nemlendirebilirsiniz. Bu sayede oldukça basit bir şekilde cildinize şifayı ulaştırabilirsiniz.

Elma Sirkeli Maske Nasıl Hazırlanır?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir