Elma Sirkesinin Faydaları - Limmonata.com

ELMA SİRKESİNİN FAYDALARI

Elma sirkesi vücudun her noktasına iyi gelir. Bilinen eski bir güzellik iksiridir. Vücuda iyi gelen elma sirkesi az miktarda içildiği takdirde; sivilceleri içten kurutabilir, Ayrıca Elma Sirkesi Maskesi Sivilce izlerini gidermekte en etkili yöntemlerden biridir.

Sivilcelere Elma Sirkesi İyi Gelir mi ?

1- Sivilcelere karşı elma sirkesi ; Bilindiği gibi sivilce bir karaciğer hastalığıdır. Elma sirkesi karaciğerde meydana gelen bu düzensizlikleri ortadan kaldırabilir. Elma sirkesini hafif bir şekilde su ile seyrelterek cilt bakımında; tonik olarak kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi Nasırlara iyi gelir mi ?

2Nasırlara iyi gelir ; vücutta nasırlaşmış bölgelere elma sirkesi ve su karışımı ile birlikte kompres yapabilirsiniz. Elma sirkesi ve su cildi oldukça rahatlatır ve yumuşatır. İnsanların bu mucizeyi eskiden beri kullanmalarının nedeni de budur. Salatalarda bol miktarda kullanılan elma sirkesinin vücuda yararı hazmı kolaylaştırmasıdır. İçeriden de besin yolu ile alınan bu madde; cilt üzerindeki etkileri ile en çok aranan doğal güzellik ürünüdür.

elma sirkesi faydaları

Cilt lekelerine karşı Elma Sirkesi

3- Elma sirkesi sivilcelere olduğu kadar, cilt lekelerine de etkilidir. Lekelerin zaman içinde, renginin silikleşmesini sağlar. Rengi açılan lekeler belli belirsiz görülmemeye başlar. Tabiî ki bu hemen gerçekleşmez. Bu durumun gerçekleşmesi için yaklaşık 3 ay kadar, elma sirkesi ve su karışımı kullanmalısınız. Her gece yatarken kullanmanız daha iyidir. Asidik maddeler güneşi sevmezler ve değişik lekelerin oluşmasına neden olurlar. Su ve elma sirkesini yüzünüze sürdüğünüzde hafif bir kızarıklık ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda korkmaya gerek yoktur. Çünkü elma sirkesi ciltte hafif bir kızarıklık yaratır. Fakat asla kendi başına kullanılmamalıdır. Yüzünüzde kalıcı izler kalmasına neden olabilirsiniz. Su ile kullanıldığında faydalarını gün geçtikçe görebilirsiniz.

Yumuşak eller için Elma Sirkesi

4- Elma sirkesinin faydaları ellerde de geçerlidir. Elinize bir miktar elma sirkesi ve su alarak ellerinizi ovalayabilirsiniz. 5 dakika ovaladıktan sonra durularsanız, elleriniz mükemmel şekilde yumuşak olur. Aynı zamanda tırnaklara da çok iyi gelir. Cilt üzerindeki etkileri; su ile karıştırıldığında ortaya çıkar. Her duş sonrası saçlara su ile birlikte dökülürse; saç derisinin mantar üretme riskini azaltır ve saçları parlatır.

5-Güzellik üzerine etkilerini herkes bilir ve eski bir güzellik iksiri olduğu için; günümüze kadar taşınmıştır.

Güneş lekeleri için elma sirkesi

6- Elma sirkesinin çiller ve güneş lekeleri üzerinde de olumlu etkileri saptanmıştır. Güneş lekeleri yüz kısmında da belirebilir. Bu lekeleri elma sirkeli ve su ile ıslatılmış pamuk yardımı ile silebilirsiniz. Sivilce lekeleri gibi bir müddet sonra lekeler belirsizleşmeye başlayacaktır. Vücutta meydana gelen bütün lekelerin üzerinde faydaları tecrübe edilebilir. Deri altına çok iyi nüfuz ettiği için; çok fazla tercih edilir.

Elma Sirkesinin Faydaları

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir