En İyi Adriana Lima Makyajı - Limmonata.com

Victoria Secret mankenlerinden Adriana Lima makyajıyla dikkatleri üzerine çeken modellerden biri. Doğal güzelliğinin yanı sıra makyajda kullandığı ürünler ve makyaj teknikleri oldukça merak ediliyor.

Sizlere aşağıda verdiğimiz Adriana Lima makyajını kendinize uygulayabilir ve öneriler doğrultusunda farklı renkleri deneyebilirsiniz.

Adriana Lima Makyajı Nasıl Yapılır

1- Makyaj yapmadan önce cildiniz temiz olmalıdır. Temiz cildinizin üzerine cilt yapısına uygun bir nemlendirici sürerek 10 dakika kadar bekleyin.

2- Yüzünüzde lekeler varsa; Bir kapatıcı yardımıyla kırmızı sivilce izlerinizi, diğer lekeleri ve gözaltı bölgenizi kapatın. Tek renk haline gelen cildinize uygun bir fondöten sürün.

3- Makyajın daha canlı ve duru gözükmesi için sabitleyici pudra uygulayın. Sabitleyici pudrayı pudra fırçası kullanarak uygularsanız daha başarılı sonuçlar elde edersiniz.

4- Adriana Lima makyajında burun kalkık, elmacık kemikleri daha çıkık ve çene arka plandadır. Bu uyumu sağlamak için kontör yapmanız gerekir. Herhangi bir bronzerdan yardım alarak kontör fırçasıyla yüzünüzde belirgin olan yerleri arka plana atıp bronzerı dağıtın ve pudrayla sabitleyin.

5- Bronz allık yardımıyla elmacık kemiklerinizin üzerine allık uygulayın.

6- Kaşlarınız uygun dolgunlukta değilse kaş kalemi kullanarak kaşlarınızı doldurun. Ardından göz makyajı için göz kapaklarına göz bazı sürerek göz makyajına hazırlık yapın.

7- Kırık beyaz tonlardaki göz farını bütün göz kapağı bölgenize sürün. Göz çukurunun bulunduğu bölgeye çok açık kahverengi tonlarındaki farı uygulayın ve o bölgede derinlik etkisi oluşturun. Toprak tonlarındaki farla gözaltlarınızı belirginleştirin ve göz üstünüze gölge vererek daha belirgin gözlere sahip olun.

8- Rimel sürerek göz makyajını tamamlayın. Kirpik yapınıza uygun bir rimel kullanarak dolgunluk kazandırın.

9- Dudaklarda kullanacağınız ruj natürel tonlarda olmalı ve dikkat çekici renkler seçilmemelidir. Şeftali renk ruj tonları Adriana Lima makyajı için uygundur

Adriana lima makyajı

En İyi Adriana Lima Makyajı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir