Et Beni Neden Çıkar? Et Beni Koparmak Zararlı mıdır? - Limmonata.com

Et Beni Nedir?

Et beni çoğunlukla boyun, koltuk altı, yüz ve göğüs altında bulunan dışarı doğru çıkıntılı deri parçalarıdır. Genellikle kahverengi tonlarda ya da siyaha yakın renkte olabilmektedir. Et benleri doğuştan ve sonradan oluşan şeklinde iki kısımda incelenebilir. Vücudun herhangi bir bölgesinde çıkabilen benlerin bazıları oldukça tehlikelidir. Uzmanlar bunları tetkik etmeden anlaşılamayacağını söylemektedir. Et benlerini koparmanın zararlı olduğunu, koparılan benlerin tehlikeli olabileceğini bildirmektedirler. Çünkü koparılan benler bir süre sonra geçmek yerine daha büyük yaralara dönüşmekte veya daha kötü hastalıklara sebep verebilmekte.

Bu yazımızda et benlerinin zararları ve çözümlerine ilişkin detaylı bilgiler paylaşıyor olacağız.

Et Beni Koparmanın Zararları

1- Birçok ben vücutta siyah ve kahverengi şeklinde görünür. Bunların az kısmı kırmızı renkte olup siyah benlerin koparılmasının kansere yol açabileceğini söylemeliyiz. Ancak çoğunluk olarak siyah olanlar kanserli et beni olabildiği gibi diğer benlerinde koparılmaması gerektiğini hatırlatalım.

2- Uzmanlar, bu konuda yaptıkları araştırmalar sonucu benlerin koparılmadan insanların sağlığı açısından herhangi bir zarar vermeyeceğini belirtiyor. Et beni koparmak bu nedenle tercih edilmemelidir.

3- Dermatolojik sonuçlara göre koparılan benlerin kansere yol açtığı kesinleşmiştir. Buna göre vücut açısından kozmetik yönünden başka bir zararı yok. Yani sizi rahatsız edecek kadar büyük ve kozmetik açıdan rahatsız etmeyecek bölgedeyse herhangi bir yaptırım uygulamanız gerekmiyor.

4- Ancak birçok kişi kozmetik açısından benlerini aldırmak durumunda kalmaktadır. Bunun için gerekli tetkikleri yaptırmanız sağlığınız için önemlidir. Et beni aldırma için bir uzmana görünerek destek alabilirsiniz.

5- Koparılmış ben ilk olarak küçük bir yaraya döner ve kaşınır. Bu kaşınma onun daha büyük yaraya dönüşmesini sağlar. Bu durumda hemen doktora başvurmalısınız. Daha önceden koparmış kişilerde hiç durmadan doktora gitmelidir.

6- Ayrıca son olarak doğuştan ve sonradan oluşan ben diye iki grup saydığımız için son söz olarak; on beş yaşından sonra oluşan benlerin risk açısından fazla risk taşımadıklarını söyleyebiliriz. Yani doktor yardımı ile kozmetik açıdan 15 yaşınızdan sonra çıkan benleri aldırabilirsiniz.

Et benlerine söylediğimiz gibi doktor kontrolü ile müdahale yaptırmanız gerekiyor. Fakat dilerseniz et beni tedavisi konusundaki araştırmaları da inceleyebilirsiniz.

Et Beni Neden Çıkar? Et Beni Koparmak Zararlı mıdır?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir