Goa Gezilecek Yerler ve Goa Tatili

Goa hakkında

450 yıl Portekiz sömürgesi olarak kalan Goa, daha sonra bağımsızlığını kazanarak Hindistan’a katılmıştır. Hindistan’ın batı kıyısında yer alan ve muhteşem plajları ile adeta bir tatil cenneti olarak gösterilen Goa Eyaleti uzun yıllar Portekiz sömürgesi olarak kaldığı için diğer Hindistan eyaletlerinden farklı olarak batı kültürünün sentezlerini fazlası ile gözler önüne sermektedir. Gündüz sakin plajları ile dikkat çeken Goa, akşamları ise hızlı eğlence hayatı ile turistleri kendisine çekmektedir.

Goa gezilecek yerler

Hindistan’ın sahip olduğu en güzel tatil merkezi olarak öne çıkan Goa aynı zamanda Portekiz döneminin izlerini taşıyan tarihi yapılara da sahiptir. Adeta beyaz bir şatoyu andıran Se Katedrali verilebilecek en iyi örnektir.

Arcbishop Sarayı, Devanand Bandodkar Mar Caddesi, Mandovi Nehri üzerine kurulan Mandovi Köprüsü, Idalcao Palace Binası, Abbe Faria Heykeli, Immaculate Kilisesi ve Cuma Camii görülmesi gereken tarihi ve önemli yerler olarak öne çıkmaktadır.

Denize girmek isteyen kişilerin ise ilk tercih etmeleri gereken yer 2 kilometrelik uzunluğa sahip plajı ile büyüleyen Miramar Sahili’dir. Yine Baga Plajı denize girmek için tercih edebileceğiniz temiz denizi ve kumsalı ile dikkat çeken bir başka bölgedir.

Goa Eyalet Müzesi, Şehir Kütüphanesi, Mapusa Pazarı, Havacılık Müzesi, Engizisyon Sarayı, Arkeoloji Müzesi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine kabul edilen Bom Jesus’un Basilica’sı denizden arta kalan zamanlarınızda gezebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır.

goa tatili

Goa’ya nasıl gidilir?

Goa’ya gitmek için Yeni Delhi ya da Bombay’a düzenlenen direkt uçuşlardan yararlanmak gerekmektedir. Daha sonra Goa’ya tren, uçak ya da taksi ile ulaşım imkânı bulunmaktadır. Yerel hava yolu şirketleri ekonomik fiyatlar sunarken taksi ile ulaşım için kupon alma imkânınız da bulunmaktadır.

Goa Gezilecek Yerler ve Goa Tatili

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir