Gözü Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri - Limmonata.com

Göz makyajı yaparken göz şekline dikkat ederek hatlarını belirlemeliyiz. İstediğimiz göz şekli ne ise  uygun taktikleri kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Makyaj teknikleri ile Büyük gözleri daha küçükKüçük gözleri daha büyük göstermek mümkün. Bu yazımızda makyajla küçük gözleri büyük göstermeyi tarif edeceğiz.

Küçük göz yapısına sahip olan kişiler bu durumdan genellikle şikayetcidir. Şikayetci olmalarının nedeni göz renklerinin çok belli olmamasıdır. Bakışların çok anlamlı olmasını isteyen bayanlar; bu duruma özellikle de göz makyajında çok önem verirler. Küçük gözlerde göz makyajı çok belli olmaz. Bu yüzden gözlerinin olduğundan daha büyük görünmesini sağlarlar. Göz makyajı tekniklerinden yararlanarak küçük gözleri büyük göstermek mümkündür.

Gözü Büyük Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

1- Küçük gözler makyaj ile gözler büyütülmek isteniliyorsa; açık renkli farlar tercih edilmelidir. Açık renkler gözleri her zaman daha büyük gösterir. Kullanılan far koyu ve siyah tonlarında olmamalıdır. Fakat en önemli nokta gözaltına çekilen kalemdir. Bu kalem beyaz ve açık tonlarda kullanılırsa; gözler olduğundan daha büyük gözükür. Gözaltlarına sürülen beyaz kalem; gözdeki beyazlığı daha çok ortaya çıkarır. Bol rimel sürmekte gözlerin daha küçük görünmesine neden olur. Bu yüzden küçük göz yapısına sahip insanlar çok rimel kullanmamalıdır.

2- Gözlerinin büyük gözükmesini isteyen kişiler kalın kaş yapısını tercih etmemelidir. Kalın kaş gözleri daha küçük gösterir. Kaşlar çok ince olmamak kaydı ile güzel bir şekilde alınmalıdır. Kaşların yapısı kalemle çizilmiş gibide durmamalıdır. Doğallıktan uzak çok ince kaşlar makyajın büyüsünü bozabilir. Gözleri büyük göstermek için kullanılan beyaz kalem sert yapıda olmamalıdır. Sert bir kalem istenilen beyazlığı veremez. Hem de göz kısmının çizilmesine neden olabilir. Kalem sürüldüğünde yumuşak bir şekilde renk vermelidir. Beyaz kalem sürülürken çok abartıya kaçmamak gerekir. Kesinlikle göz dışına çekilmemesi gereken beyaz kalem; kullanımı dikkat isteyen bir renktir.

gözü-büyük-gösteren-makyaj

3- Siyah kalemlerin göz üzerindeki etkisinin küçültmeye yönelik olarak kullanıldığı bilinir. Beyaz kalemde gözleri büyütmek için kullanılır. Beyaz kalemin etkisini artırmak için; gözaltına çok hafif bir şekilde aydınlatıcı kullanılmalıdır. Gözaltları çok beyaz yapılmamalıdır. Hafif bir şekilde kapatıcı özelliği olan, aydınlatıcı ile bu durum desteklenmelidir. Bunları uygularken gözaltlarının kırışmasını engellemeniz gerekir. Bu yüzden her kapatıcıdan önce nemlendirici bir krem kullanmalısınız. Aydınlatıcı; kuru bir tabakaya sürüldüğü zaman; gözaltlarını daha kırışık gösterir.

4-Gözleri büyütmek için yapılan makyaj; kalem, far ve aydınlatıcılar ile desteklenmelidir. Beyaz kalem seçiminde kalite anlaşılmak istenirse; kalemin yumuşaklığına bakmanız yeterlidir. Sürümü kolay olan kalemler, her zaman daha iyi sonuç verir.

Gözü Büyük Gösteren Makyaj Teknikleri

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir