GÜZELLİK İKSİRİ NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI - Limmonata.com

GÜZELLİK İKSİRİ NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Nar çekirdeği yağı ile nemsiz kalan yıpranan ciltleri onarmak için kullanılır. Vitamin açısından da zengin olan narın yağıda cilde bir o kadar faydalıdır. Nar çekirdeği yağı ile uzmanların araştırma yapmaya başlaması ile buldukları cilt onarım nitelikleri nar çekirdeği yağının özelliğini arttırmaktadır.

Nar Çekirdeği Yağının Faydaları

Nar çekirdeği yağı içerisinde Konjuge maddesi sayesinde cilt kanseri için oldukça yararlı bir yağdır. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan kaynağı ve yoğun cilt nemlendirme özelliği cildi besler.

Cilt Kanserinden Koruyor

14 gün süre ile nar çekirdeği hapı tüketen ( 120 gram ) kişilerde rahatsız olduğu yüksek tansiyonlarında % 5 oranında bir düşüklük gözlemlenmiştir. Araştırmalar sonucunda sistolik kan basıncında gözlenen düşüklük tansiyona iyi geliyor olarak bildirilmiştir.

Nar çekirdeğinin diğer yandan cilt kanserinde de etkisi büyük. Şöyle ki cilde sürüldüğünde, kullanıldığında veya meyve olarak tüketildiğinde ciltte koruyucu bir kalkan görevi görüyor. Ciltte oluşan hasarları onarmada etkin rol oynuyor.

En Doğal Kozmetik Ürün

Nar çekirdeğinin yağı Polifenol ve E vitamini açısından zengin bir yağ. Botanik bazlı bir güzellik kozmetik ürünü.

Nar çekirdeği yağı direk olarak cilde uygulanabiliyor cildin ihtiyaç duyduğu bakımı yapıyor ve rejeneratif yani cilt yenileme özelliği bulunuyor. Cilt yenileme özeliğinden dolayı Nar çekirdeği yağı ciltte elastikiyeti arttırıyor daha genç ve doğal parlak bir cilt sunuyor.

Nar çekirdeği yağı soğuktan çatlamış uzun zaman ihmal edilmiş, stresten etkilenmiş ve yaştan sebep çökmüş olan ciltlere hızlı bir bakım sağlamaktadır.

Yani sonuç olarak Nar Çekirdeği Yağı cildi nemlendiriyor, elastikiyeti arttırıyor, cildin beslenmesini ve ihtiyaç duyduğu bakımı sağlıyor.

Nar Çekirdeği Yağının Doğalı

Aydın’da üretilen Tabia adıyla piyasada bulunan nar çekirdeği yağları yüzde yüz doğal olarak üretiliyor. Aldığınız yağın bildiğiniz ve güvendiğiniz markalardan almaya özen gösterin. Verdiğiniz para ve harcadığınız zaman boşa gitmesin.

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır ?

Avucunuza damlattığınız 3 – 4 damla cildiniz için yeterli olacaktır. Cilde direk uygulanabilir ve masaj yolu ile cildinize sürmeniz yeterlidir. Hamile bayanların kullanması çok önerilmez ve cildiniz herhangi bir reaksiyon gösterirse kullanımı bırakınız.

CİLT KIZARIKLIĞI İÇİN MASKE

Ciltte oluşan kızarıklıklar güzelliği etkiler ve kişinin moralini oldukça düşürür. Cilt kızarıklığı soğuktan ve rüzgardan etkilenen hassas ciltlerde çok fazla görülmektedir. Bunu önlemek için cilde bol vitamin takviyesi ve nem sağlamak gerekir. Sizlere cilt kızarıklığı için maske tarifi hazırladık bu maske ile cilt kızarıklığını giderebilirsiniz.

Cilt Kızarıklığı için Maske

Susam yağı ( yeteri kadar )
At kestanesi ( 3 – 5 adet )
Elma sirkesi ( 1 çay kaşığı )
Cilt kızarıklığı için maskenin hazırlanışıİlk başta at kestanelerini soyup rendeleyin. Ağzı kapaklı bir kavanoza at kestanelerini koyun ve üzerine çok az çıkacak kadar susam yağını ekleyin. 2 hafta boyunca kavanozu güneşe koyun bu şekilde bekletin. 2 hafta sonrasında karışımı süzüp sirkeyi içine ilave edin. Yüzünüze haftada 1 kez bu karışımı uygulayın.

Cilt kızarıklığı için yapılan maskeyi önce bileğinizin iç tarafında deneyin. Herhangi bir hassasiyet olduğunda kaşıntı ve yanma gibi karışımı cildinize uygulamayın.

GÜZELLİK İKSİRİ NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir