Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer? - Limmonata.com

HAMİLELİK LEKELERİ

Hamilelik lekeleri hamilelik sırasında oluşan ve bitkisel yöntemlerle kurtulabileceğiniz bu lekelerin kalıcı olmasını önleyebilirsiniz. Doğum lekeleri olarak da bilinen hamilelik lekeleri en çok yüz bölgesinde ve karın bölgesinde görülen açık kahverengi lekelerdir. Bu hamilelik lekeleri bebeklerde ve annelerde görülen kalıcı izler olma yolunda ilerler.

Peki bu hamilelik lekeleri nasıl geçer? Doğum sonrası cildinizde oluşan hamilelik lekelerinden kurtulmak için Cilt.net olarak aşağıda verdiğimiz Bitkisel çözümlerden faydalanabilirsiniz.

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer?

 1. Hamilelik lekesi olaşan bölgelerinizi kesilmiş süt ile temizleyiniz. Hamilelik lekelerinin azalmasına yardımcı olur ve peeling etkisi yapar. Kuru ciltleri nemlendirmek için ideal bir yöntemdir.
 2. Sadece limon suyu bile cilt lekelerine uygulandığında cilt lekelerinin azalmasına yardımcı olur.
 3. E vitamini ile Hint yağını eşit miktarlarda karıştırın ve cilt lekesi oluşan bölgelere gün aşırı sürün. Özellikle akşamları uygulayıp sabah cildinizi yıkayın.
 4. Eşit miktarlarda çilek suyu, salatalık suyu ve kayısı suyunu karıştırın ve cilt lekerinize sürün bu karışım özellikle göz çevresinde oluşan lekelere çok etkilidir.
 5. Elma sirkesi ile yulaf ezmesini karıştırıp hamilelik lekelerinin oluştuğu bölgelere yedirin. 15 – 20 dakika bekletin ardından ılık su ile yıkayın.
 6. Süt ile sarı renk hardalı eşit miktarlarda karıştırın ve geceleri cilt lekelerinin olduğu bölgelere uygulayın ve sabahları ılık su ile durulayın.
 7. Bir dilim soğanı yüzünüze sürün hamilelik lekelerinin azalmasına yardımcı olur. gün içinde 2 kez sürebilirsiniz.
 8. Bal ve buğday tanesi kırmasını karıştırıp cilt lekelerinin oluştuğu bölgelere uygulayınız. Biraz macun gibi yapılırsa maske gibi 10 dakika bekletip ardından cildinizi yıkayın.
 9. Susamın tohumu ile nişastanın tozunu karıştırın ve su ile krem kıvamına getirin. Bu bitkisel karışımı cilt lekelerinize uygulayın.

Hamilelik Lekelerine Bitkisel Çözüm

 • 1 kaşık maydanoz suyu
 • 1 kaşık portakal suyu
 • 1 kaşık limon suyu

Maydanoz suyu, portakal suyu ve limon suyunu aynı ölçülerde bir kaseye sıkın ve karıştırıp leke oluşan bölgelerinize uygulayınız. Bu karışımı hamilelik sonrası oluşan lekeler gidene kadar 2 günde 1 uygulayın.

Hamilelik Lekelerine Bitkisel Çözüm -2

 • Yarım limon
 • 1 çay kaşığı silme şeker

Yarım limon suyunu sıkın ve içine 1 çay kaşığı silme şeker ilave edip leke oluşan bölgelerinize peeling yapın. Bu karışımı cildiniz hassas değilse 10 dakika bekletip yıkayın, hassas ise 5 dakika bekletmeniz yeterlidir. Hamilelik lekeleriniz gidene kadar 3 günde 1 bu peelingi uygulayın.

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir