Cilt BakımıGüzellik MaskeleriYüz Cilt Bakımı

HASSAS CİLTLER İÇİN POTASYUM MASKESİ

HASSAS CİLTLER İÇİN POTASYUM MASKESİ

Hassas ciltler için potasyum maskesi pul pul dökülen ve çabuk kızaran ciltlerin ihtiyacını karşılıyor. Cilt Maskesinin içinde bulunan muz cildi besler ve yüksek besin değeri bulunur. Maske yaparken yoğurt uyguladığınızda sade olmasına özen gösterin. Kuru ciltler ve hassas ciltler yağlı yoğurt, yağlı ciltler ise yağsız ve kaymaksız yoğurdu tercih etmelidirler.

Potasyum maskesi sayesinde cildiniz yumuşar ve gözenekleriniz temizlenir.

Hassas Ciltler İçin Potasyum Maskesi Tarifi

  • Süzme yoğurt ( 1 tatlı kaşığı )
  • Muz ( 1 tane )
  • Yumurta akı ( 1 tane )
  • Akça ağaç şurubu ( 1 tatlı kaşığı )
  • Önce olgun 1 muzu çatalla iyice ezin ve içerisine şurup, yoğurt ve yumurta akını ilave edin. Hazırladığınız maske krem kıvamında olmazsa içerisine biraz yulaf unu katıp koyulaştırabilirsiniz.

Potasyum Maskesi Nasıl Kullanılır

Hazırladığınız potasyum maskesini parmaklarınızla cildinize friksiyon şeklinde uygulayın. Cildin hassaslık oranına göre 10 – 20 dakika arası yüzünüzde bekletin. Daha sonra cildinizi gül suyu ile silip ılık su ile durulayın. Haftada 1 kez potasyum maskesini cildinize uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
papara müşteri hizmetleri trendyol müşteri hizmetleri vodafone müşteri hizmetleri direk operatöre bağlanma çiçek sepeti müşteri hizmetleri ptt müşteri hizmetleri hepsiburada müşteri hizmetleri telefon numarası 10minutemail