Heidelberg Tatili ve Gezilecek Yerler - Limmonata.com

Heidelberg hakkında

Adeta yağlı boya tablo çizimlerini andıran manzarası ile görenleri kendisine hayran bırakan HeidelbergAlmanya’da yer almaktadır. Almanya’nın güney batı sınırları içerisinde yer alan şehir, bu ülkenin en köklü üniversitesi olan Heidelberg Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır.

Manzarası sayesinde Almanya’nın en romantik şehri olarak gösterilen Heidelberg nüfusunun büyük çoğunluğunu ise üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. Şehri bu kadar güzelleştiren en önemli faktörlerden biri olan Neckar Nehri aynı zamanda şehri ikiye bölen özel bir yapıya sahiptir.

Heidelberg

Heidelberg gezilecek yerler

Odenwald ormanının hemen içerisinde yer alan ve Ren Nehri ile Neckar nehirlerinin arasında kalan Heidelberg, tüm bu özellikleri sayesinde adeta bir masal dünyasını andıran eşsiz bir manzaraya sahiptir. Almanya’nın puslu ve soğuk ülke imajını adeta yerle bir eden ve Almanya’nın en güzel yeri olarak gösterilen Heidelberg, Ortaçağ döneminden kalan tarihi eserlere de sahiptir. Heidelberg Kalesi şehrin tüm manzarasını izleyebileceğiniz son derece özel bir yerdir. Kaleye çıkış için kale merdivenlerinin yanı sıra özel bir teleferik sistemi de kullanılabilmektedir.

Filozoflar yolu olarak anılan Philosophenweg, Heidelberg Şatosu ve mahzenleri, alışveriş yapabileceğiniz hediyelik eşya dükkânlarının yer aldığı Marktplazt Meydanı, Brücke Köprüsü, Hauptstrasse Caddesi, Aslan Çeşmesi, Tarihi Üniversite Kütüphanesi, Marstall Mensa ve Hauptstrasse Kilisesi bu şehirde yer alan diğer görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

Heidelberg ulaşım

Türkiye üzerinden Frankfurt aktarmalı olarak ulaşabileceğiniz Heidelberg için en iyi ulaşım yolu havayolu ulaşımıdır. Frankfurt – Heidelberg arası yaklaşık 1 saattir. Şehre en yakın nokta ise Mannheim’dır ve yaklaşık 15 dakikalık uzaklıkta yer almaktadır. Ancak Frankfurt’ta da gezilecek pek çok yer olduğu için genelde Frankfurt aktarmalı ulaşım tavsiye edilmektedir.

Heidelberg Tatili ve Gezilecek Yerler

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir