Hyaluronik Asitin Cilt için Faydaları Nelerdir ? - Limmonata.com

HYALURONİK ASİTİN CİLT İÇİN FAYDALARI

Konu Başlıkları

Hyaluronik asit nedir? Cilde faydaları? Uygulama öncesi ve sonrası : Dünyada dolgu maddesi olarak cilt kırışıklıklarında kullanılan bir numaralı maddedir Hyalüronik asit. Uygulandığı bölgeye hacim ve enerji kazandıran Amerika’da araştırılıp onaylanmış güvenli ve doğal bir üründür.

hyalüronik asit cilde faydaları

Hyaluronik Asit Cilde Etkisi Nelerdir ?

  • Hyaluronik asit cildin genç ve dinamik kalmasında etkilidir. Cildin nem dengesini korur ve esnek bir görünüm almasını sağlar.
  • Uygulandığı anda Hyalüronik asit etkilerini anında göstermektedir. Uygulanmasına göre süresi ise 4 ile 10 ay arasında değişiklik göstermektedir.
  • Hücrelerin boşlukta kalmasından sebep oluşan kırışık ve sarkmış cilt hyalüronik asit sayesinde toparlanır boşluk doldurma yöntemi olarak kullanılır.
  • Bu hyalüronik asit uygulamasında minik kırışıklık ve derin çizgilerde olumlu sonuç alınmaktadır. Yüzün istenilen bölgelerine dolgu takviyesi yapılır.
  • Hyalüronik asit sadece kırışıklık ve ince çizgiler dışında dudakları dolgunlaştırmada dudak kenarlardaki düzensizliklerde ve çöken yüzün belirli bölgelerine genç görünmek için uygulanır.
hyalüronik asit cilde faydaları

Gülümseme Çizgileri

Kolajen takviyesine oranla daha kalıcı olan bu teknik 1 – 1,5 yılda 2 kez tekrarlanır. Uygulama yapılmadan önce lokal anastezi uygulanır ve ondan sonra özel seçilen iğneler sayesinde cilde uygulanır.

Anında farkı görürsünüz ve uzun zaman kalıcı bir çözümdür.

Kaş Arası Uygulamasında Nasıl Görülür

Uygulama yapıldıktan sonra biraz şişlik olabilir ve hafif kızarıklıklar gözlenir. Ama bu durum en kötü yarım saatte geçmektedir. Çok azda olsa deri altında kanama olur buda en fazla 1 hafta sonra tamamen düzelir.

Doğru kişiler yaptığı sürece kolay ve hızlı uygulanan bir yöntemdir. 15 dakika içinde uygulanıp bitirilir.

Hyaluronik Asit Uygulamasında Ağrı Olur mu?

Uygulanan çoğu kişide herhangi bir sızı acı ve ağrı oluşmadığı söylenir fakat ağrı olma durumunda etkili bir krem verilir ve ağrının önüne geçilir.

hyalüronik asit cilde faydaları

Hyaluronik Asit Uygulamasından Önce Yapılması Gerekenler

Uygulama yaptıracaksanız 1 hafta öncesinde C vitamini alımı, aspirin ilacı ve ateş düşürücü ilaçlar kesilmelidir. Bu şekilde kanama görülmez.

Hyaluronik Asit Uygulama Sonrası Öneriler

Hyalüronik asit uygulandıktan sonra 4 – 5 saat boyunca herhangi bir mimik hareketi yapılmamalıdır. Örneğin konuşma, gülme ve çiğneme. Masaj uygulaması ellerle bastırma yapılmaz. Cilt Bakımı Dudaklara uygulandığında ise 48 saat boyunca dudaklar büzülüp konusmamaya özen gösterilmelidir.

Aşırı soğuktan ve sıcaktan şişlik ve kızarıklık geçene kadar uzak durulmalıdır.

Ciltte Hyaluronik Asit azaldıkça yaşlılık belirtileri hızlanır

  • Cildin dolgun ve elastik görünmesini nem seviyesini dengede tutarak sağlar.
  • Ciltte oluşabilecek kötü maddeler uzaklaştırır antioksidan görevi görür.
  • Cildi sıkılaştırır kolajen üretimi artar ve cilt formunda kalır.
Hyaluronik Asitin Cilt için Faydaları Nelerdir ?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir