İnce Dudakları Kalın Gösterim - Limmonata.com

İNCE DUDAK MAKYAJI

İnce dudaklara sahip kadınlar çeşitli hileler ile dudaklarını olduğundan daha kalın gösterebilirler. Kalın dudaklara sahip olmak için botox ve dolgu uygulamalarını kullanmanıza gerek yok. Verdiği İnce dudaklara makyaj tüyoları ile sizde istediğiniz kalın görünümlü dudaklara sahip olabilirsiniz. Bildiğiniz püf noktalarını uygulayarak işlem yapmak her zaman daha sağlıklıdır.

İnce Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

Dudaklarınızda alt ve üst kısımları birbirine göre orantısız veya her iki kısımda inceyse çeşitli yöntemler kullanarak onlara dolgun bir görünüm verebilirsiniz.

1- Önce dudak makyajının ilk şartı  dudaklarınızın pürüzsüz ve çatlak olmaması gerekmektedir. Çatlak dudaklara sahipseniz bir çay kaşığı bal sürerek 10 dakika bekletin ve yumuşamasını sağlayın. Ya da vazelin sürdükten yarım saat sonra ıslatılmış ılık bir bezle tampon hareketler yapın. Dudaklarınızı makyaja hazır hale getirin.

kalın dudak makyajı

2- Bakım yapıp nemlendirdiğiniz dudaklara önce fondöten daha sonrada sabitlemek için pudra sürebilirsiniz. Dış kısma çekeceğiniz kontör böylelikle daha kalıcı hale gelecektir. Kontörü çektikten sonra dilediğiniz renk ruju çerçevenin içine sürebilirsiniz.

3- Üst ya da alt dudağı ince olanlar için en iyi yöntem dudak rengi tonlarındaki bir dudak kalemiyle dış bölgedeki çerçeveyi belirginleştirmektir. Dudaklarınızdan 3-4 ton koyu kalemleri kullanarak basit bir görüntü yaratmayın. Dudağa sürdüğünüz kalem dudak renginden ayırt edilmesi zor bir renk olmalıdır.

4- Kırmızı, bordo ve koyu kahverengi rujlarda ise dudak kontörü kesinlikle ruj rengine uygun kalemlerle aynı olmalıdır. Kırmızı bir ruj sürüyorsanız dudak kalemi de kırmızı olmalıdır. Kısacası sürdüğünüz rujun rengine uygun dudak kalemleri edinmelisiniz. En doğal dudak kontörü bu şekilde elde edilir ve dudaklarınız eskiye nazaran çok daha dolgun görünür.

5- Dudaklarınızın daha dolgun gözükmesi için açık renk rujlara yönelin. Koyu renkler dudakları her zaman daha ince gösterir. Açık renk ve parlak içeriğe sahip rujlar dudaklarınıza dolgunluk verecektir.

İnce Dudakları Kalın Gösterim

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir