İple Bıyık Alma Yöntemleri - Limmonata.com

İPLE BIYIK ALMA

İple bıyık alma yöntemi zor bir uygulama gibi görülse de oldukça basit ve pratiktir. İple alınan tüyler cildiniz için de, kıl köklerinin zayıflaması adınada en doğru yöntemdir. Ağda veya sir ile alınan bıyık zamanla sarkma yaparken, cımbız ile alınan bıyıklar daha kalın çıkabiliyor. Cilt.net olarak iple bıyık alma yöntemini sizler için yazdık.

İple Bıyık Alabilme İçin Gerekli Olanlar

Tek ihtiyacınız olan ince bir ip. Dikiş ipleri bu konuda en ideal olan ip çeşididir. İpin ne uzun ne de kısa bırakın ve her iki ucuna da bir kere düğüm atın. Aşağıda bahsedeceğimiz gibi bir tarafını bağlayın diğer tarafını elinizde birkaç kez döndürün.

İple Bıyık Alma Yöntemleri

İple Bıyık Alma ( El Yöntemi)

Aynanın karşısına geçin ve ipin iki ucunu birbirine bağlayıp iki elinizin arasında çevirin. 3 – 4 kere dolamanız bıyıkların rahat alınması için yeterlidir. Önce sağ elinizin baş ve işaret parmaklarını kullanarak bıyıklarınızın sağ tarafını alın. Sonra aynı işlemi sol elinizle uygulayıp sol tarafta olan bıyıkları alın.

Eliniz alışana kadar bacağınızda bu yöntemi birkaç kez deneyebilirsiniz. Eliniz alışınca çok kısa zamanda bıyıklarınızı alacak kuaföre sırf bu yüzden gitmek zorunda kalmayacaksınız.

İple Bıyık Alma ( Ayak Yöntemi)

Bağdaş kurun ve el açınıza göre sağ veya sol bacağınızın başparmağına ipi bağlayın. İpin uzunluğunu bıyık bölümüne uzanacak kadar uzun tutmalısınız. İpin kalan ucunu elinize dolayın ve bıyık bölgenizin üzerinde sabitleyip döndürün. Ayağınızı kımıldatmadan elinizde baş ve işaret parmaklarını oynatarak bıyıklarınızı alabilirsiniz.

İple Bıyık Alma Yöntemleri

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir