Pratik Bilgiler

Kadınlar İçin İnternetten Para Kazanma Yolları

Evden Para Kazanmak

Hayat şartlarının zorlaşmasıyla birlikte artık orta ölçekli bir ailede tek kişinin çalışması ve eve para getirmesi yeterli olmamaktadır. Bu yüzden günümüzde artık ev hanımları da iş aramaya başlamaktadır. Bu yazımızda ev hanımlarına evden çıkmadan yapabilecekleri işler ile ilgili fikirler sunacağız. Bu fikirlerden size uygun olanını seçip aile geçimine katkıda bulunabilir, hatta iş potansiyelinizi yükselttiğiniz takdirde de oldukça yüklü miktarda paralar kazanabilirsiniz. Yazacağımız fikirler asla hayal ürünü olmayacak ve daha önce denenmiş ve gerçekten para kazandırmış sektörlerden olacaktır.

makale yazarak para kazanmak

Yazı Yazarak Para Kazanmak

Eğer yazı yazmaya ilgi duyan biriyseniz ve Türkçeyi düzgün bir şekilde kullanabiliyorsanız oldukça yüklü miktarlarda para kazanabilirsiniz. Bilindiği gibi internet üzerinde hizmet vermekte olan pek çok kurumsal ve bireysel internet siteleri mevcuttur. Bu sitelerin güncel kalması ve Google arama motoru gözünde değer kazanması sadece özgün yazılarla mümkün olmaktadır. Bireysel olarak internet site sahibi olan pek çok kişi ise bu sitelerine içerik girişini kendileri yapmak yerine iyi bir şekilde yazı yazabilen editörlere iş vermektedirler. Örneğin bir sağlık sitesi düşünelim. Bu sitenin sahibi için siteye eklenebilecek kalitede yazılar yazabilir ve her yazı başına para kazanabilirsiniz. Yazı işinde dikkat etmeniz gerekenleri söyleyecek olursak ilk önce yazılarınız kesinlikle özgün olmalıdır. Yani her hangi bir yerden kopyala yapıştır yapmak yerine kendi cümlelerinizle yazıları oluşturmalısınız. Bunun yanında yazı yazma işinde ortalama ücret her 100 kelime için 2 TL’dir. Ortalama hızda ve akıcılıkta yazan bir kişi saatte 250’şer kelimeden 3 veya 4 adet yazı yazabilmektedir rahatlıkla. Kısa bir hesap yapacak olursak hızınıza bağlı olarak saatte 7.5 ile 10 TL arasında para kazanabilirsiniz. Günde 3 veya 4 saat verimli çalışan bir kişi de ayda 2000 TL gibi bir parayı rahat bir şekilde kazanabilir. Peki, yazı yazacağımız internet sitelerini nereden bulacağız. Bu konuda en büyük yardımcımız Google. Buradan arama yaparak yazı yazarak para kazandıran platformları bulabilir ya da internet sitelerinin sahiplerine mail atabilirsiniz. Pek çok Webmaster forumunda bu konuda iş verenler bulunmaktadır. Bunlar ile iletişime geçebilir ve siparişlerinizi alabilirsiniz.

Dantel Yaparak Para Kazanmak

Pek çok ev hanımı çeyizlik eşya satan firmalara dantel örmektedirler. Bu konuda çalışabileceğiniz şirketleri yine internet üzerinden ya da bulunduğunuz çevreden bulabilmeniz mümkündür.

nikah şekeri ile para kazanmak

Nikah Şekeri Paketleme Yaparak Para Kazanmak

Nikah şekeri paketleri hepimizin bildiği gibi oldukça gösterişli ve tatlıdırlar. Bu paketler çoğunlukla ev hanımlarının ellerinden çıkmaktadırlar. Şirketler bu paketlemeleri kendileri yapmaktansa el becerisi iyi olan kişilere vermekteler ve para karşılığı yaptırmaktalar. Bu sektörde çalışabileceğiniz şirketleri de yine internet aracılığıyla rahatlıkla bulabilirsiniz.

yemek yaparak para kazanmak

Yemek Yaparak Para Kazanmak

Ev hanımlarının en iyi yaptığı şeyler hiç kuşkusuz yemeklerdir. Eğer elinizin maharetli olduğunu düşünüyorsanız çevrenizde bulunan pastane ve ev yemeği satan yerler ile görüşebilir ve onlara günlük olarak börek, sulu yemek ve hamur işi yapabilirsiniz. Eğer yaptığınız yemekler müşteriler tarafından sevilirse ilerleyen günlerde oldukça yüklü işler alabileceğinizi söyleyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı