Kalın Kaş İçin 4 İpucu - Limmonata.com

KAŞLARI KALIN GÖSTERMEK İÇİN ÖNERİLER

Kaşlar; bir bayanın yüzünde ilk dikkat çeken yerdir. Kaşları biçimli olan bayanlar çok şanslıdır  Bakışlarında anlam ve derinlik bulunur. Kadınlar yüz güzelliği kısmında hiçbir zahmetten kaçmıyorlar hal böyle olunca kalın kaşlar alınıyor peki ya ince kaşlar onlar için yapabilecek fazla bir şey yok diye düşünmeyin.  İşte Kaşları kalın göstermek için başvurulan yöntemler ;

Kaşları kalın göstermek için Kaş kitleri ; Kaş yapısından rahatsız olan bayanlar çeşitli yollara başvurarak, kaş şekillerini olduğundan daha fazla kalınlaştırmak isterler. Tek sıra kaş yapısına sahip olan bayanlar  kaş kitleri edinebilirler. Kaş kitleri kaşların yapısını düzeltmek için kullanılır. Makyaj hilelerinde en çok kullanılan malzemelerden biridir.

Kaşları kalın göstermek için kaş kelemi nasıl kullanılır; Kaşların  arada kalan boş kısımları kaş kalemi ile doldurmalıdır. Kaş kalemi derinizin gözüken yerlerini kapatmaya yarar. Kaşlarda bu kısımlar doldurulduktan sonra; kaş fırçası yardımı ile; hafif bir şekilde yukarı taramalısınız. Kaş kiti uygulamasına geçebilirsiniz. Kaş kitlerinde genelde iki renk bir arada bulunur. Bu renkler kahverengi tonlarında ve daha açık tonlardan oluşur. Bu iki renk ile birlikte, kaşlar şekillendirilir. Alt kısımdan açı verilerek kaşlar daha kalınmış gibi gösterilir. Bu uygulamayı yaparken zorlanma yaşamazsınız; çünkü bu kitin içinden çıkacak fırça; size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.

Boya ile kaşları kalınlaştırmak ; Kaşlarınızı boyadınız ve şekillendirdiniz. Fakat gün içinde dağılmalara karşı endişelisiniz. Bu durumda kaş spreyi kullanarak; kaşlarınızı sabitlemelisiniz. Piyasada bulabileceğiniz bu ürünler ile birlikte; kalın kaşlara sahip olacaksınız. Kaş sabitleyici spreyi gün sonunda mutlaka temizlemelisiniz.

kalın kaş nasıl yapılır

Kaşları Kalın Gösterirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kaş şekillendirmek ve kalın gibi göstermek için; kaş kalemi kullanılması gerektiğini belirttik. Bu kalemin rengi kaşların rengine göre farklılık gösterir. Siyah kaşların arasındaki boşluğu siyah kalem sürülmez. Ten yapısına uygun olmayan bu durum yanlıştır. Siyah kaşlar için; kahverengi kalemler tercih edilmelidir. Bunun için özel üretilmiş kaş kalemi temin etmelisiniz. Sarıya yakın ve kumral tonlarında olan kaşlar için; kendi renginden bir ton açık renk kullanılmalıdır. Daha koyu kalemler yapmacık bir hava yaratır.
  • Kaşları kalem ve kitlerle kalınlaştırabilirsiniz. Fakat kaşların uzunluğuna müdahele etmemelisiniz. Kaşları olduğundan daha fazla uzun göstermek; yapmacık bir ifade yaratabilir.
  • Kaşları biçimlendirdikten sonra daha belirgin durmasını isterseniz; kaş altı aydınlatıcısı ile, daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz. Kaş çevrenizde yapacağınız aydınlatıcı uygulaması; kaşların ortaya çıkmasını sağlar.
  • Bu işlemlerle uğraşmak istemeyen bayanlar; kalıcı kaş uygulaması yaptırırlar. Son derece yapmacık bir görünüm veren bu işlem; kaşlarınızı siyah kalem ile boyamışsınız görüntüsü yaratır. Siyah kalemin kaşları doğallıktan uzaklaştırdığını belirtmiştik. Bu yüzden kalıcı kaş uygulaması sadece; hiç kaşı olmayan bayanlar tarafından uygulanmalıdır. Azda olsa kaşlarınız varsa; bahsedilen hilelerle kaşlarınızı daha kalın ve biçimli gösterebilirsiniz.

Bir önceki yazımızda gözü büyük gösteren makyaj tekniğini okuyabilirsiniz.

Kalın Kaş İçin 4 İpucu

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir