Karbon Peeling Nasıl Yapılır? - Limmonata.com

Karbon Peeling Yöntemi

Karbon Peeling oldukça etkili ve çabuk sonuç alınacak bir peeling yöntemidir. Leke tedavilerinde artık lazer uygulamaları vazgeçilmezler arasında yerini aldı. Karbon peeling çoğumuzun sık sık duyduğu fakat tam olarak ne işe yaradığı ve nasıl yapıldığı bilinmeyen bir peeling yöntemidir.

Karbon Peelingin Farkı

Karbon maskesi uygulaması diğer peeling yöntemlerinden kendini soyma yapılmaması ile ayırmaktadır. Yani bu peeling işleminde görülen bir cilt soyma işlemi gerçekleşmiyor. Fakat karbon peeling uygulandığı ilk seferde dahi sanki cildiniz soyma işlemi yapılmış gibi ışıltılı ve pürüzsüz görünüyor. Karbon peelingin en güzel yanı ise hızlı ve güvenilir bir tedavi olması. Birçok cilt sorunlarında hızlı etkisi sayesinde çok farklı sonuçlar alınabiliyor.

Q-SWİTCHED Nd-Yag lazerle uygulanılan bu tedavi hızlı ve düşük enerji le uygulanan bir lazerin sonucu. Cilde verilen enerji oranı düşük olduğu için sık atışlar yapılarak daha iyi sonuçlar alınıyor. Bu atışlar sırasında cilde uygulanan karbon kremi lekelerin gözle görülür oranda azalmasında en büyük etken. Anlık ısı artışı sayesinde dokuya hiçbir şekilde zarar verilmiyor. Kontrollü ısı ve karbon kremi sayesinde sonuçlar yüzünüzü güldürüyor.

Karbon Peeling Etkileri

Karbon peeling gözenek sıkılaştırır mı? Tabi en önemli etkisi cilt dokusunda sıkılaşma sağlamasıdır. Anlık ısı cilde çok az verilse de cildin hızlı bir şekilde sıkılaşmasını sağlar. Anlık ısı verildiğinde cilt yanmaz fakat cilt kendini yanmış gibi hisseder ve hücreler direk harekete geçerek cilt kendini yenileme çabasına girer. Bunun sonucunda ise kolajen üretimi artmaya başlar ve hücreler çoğalır. Sorunlu ciltlerde oluşan doku bozukluğu düzelir, ciltte oluşan kırışıklar düzelmeye başlar pürüzsüz ve kadifemsi bir görüntü ortaya çıkar. Ciltte hala var olan sivilceler de iyileşme fark edersiniz.

Karbon Peeling Uygulaması

  • Karbon Peeling işlemi ortalama olarak 30 dakika sürer,
  • Cilt üzerinde belirgin bir yan etkisi yoktur
  • Uygulama sonrası ciltte hafif pembelik olabilir
  • Karbon peeling Ortalama 7 ile 10 gün arasında  5 ila 10 seans yapılır.

Karbon Peeling Faydaları

  • İlk uygulamada ciltteki lekeler azalır.
  • Ciltteki gözenekler küçülür.
  • Karbon peeling hamilelikte yapılır mı? İşlemi yapacak olan uzmanın görüşüne bağlı olarak, yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.
  • Cildin gerginliği artar.
  • Kırışıklıkları azaltır.
Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir