Kil Maskesi Hangi Ciltlere Yapılır? - Limmonata.com

KİL MASKESİ TARİFLERİ

Yağlı Ciltler İçin Kil

Yağlı ciltler için kil tercihiniz yeşil olmalıdır. Yeşil kilin içine su koymayın elinizin altında varsa cadı fındığı ile karışımı hazırlayın. Kuruyunca kili gül suyu ile temizleyin.

Cildi Canlandırmak İçin Kil

Cildi canlandırmak için bu maskemize deniz yosunu ekleyeceğiz. Bunun için 2 yemek kaşığı suya 1 yemek kaşığı deniz yosununu ekleyip karıştırın daha sonra kilide ilave edip pürüzsüz hale gelene kadar kil maskesini karıştırın. Deniz yosununu aktarlarda mavi yeşil yosun adı ile de bulabilirsiniz.

kil maskesi yapımı

Normal Cildi Beslemek İçin Kil

Normal ciltler için beyaz kili tercih ediyoruz. 1 çorba kaşığı deniz yosununun içine 2 çorba kaşığı beyaz kili ekleyin ve cildinize en uygun olan bitkisel yağdan 1 damla ekleyin. Cildinize sürün göz çevresi hariç kuruduktan sonra losyonla veya gül suyu ile cildinizi temizleyin. Cilt maskelerine en çok uygulanan işlemdir.

Kuru Ciltleri Canlandırmak İçin Kil

1 çorba kaşığı zeytinyağının içine 2 çorba kaşığı beyaz kil ve 1 çorba kaşığı deniz yosunu. Bütün malzemeleri iyice pürüzsüz olacak şekilde karıştırın. Cildinize sürün ve çok fazla bekletmeden gül suyu ile temizleyin.

Meyve Suyu Eklenen Kil


Herhangi seçtiğiniz bir meyvenin suyunu çıkartıp 3 yemek kaşığı kaseye koyun 2 yemek kaşığı kile ekleyin ve karışımı cildinize uygulayın. Cilt tipinize göre bekletip ılık su ile yıkayın.

Meyve Püresi İle Kil


Yine cildinize iyi geldiğini düşündüğünüz meyveyi çatalla püre haline getirip iyice ezin ve çıkan püreden 3 çorba kaşığı püre 2 çorba kaşığı kil ekleyip cildinize sürün. Kilden faydalanırken meyvelerinde vitaminleri cildinizi besler.

Cildi Canlandırmak İçin Kil

Kile Eklenen Doğal Maddeler

  • Kil maskesi hazırlarken terapide cilde yapabilirsiniz. Kil maskesinin içine taze sebze ve meyvelerden ekleyebilir ve cildinize uygulayabilirsiniz. Hassas ve yorgun ciltler için cildi sıkılaştırmak ve besleyen muz, avokado, havuç, patates, kiraz, domates ve salatalık kullanabilirsiniz.
  • Problemli olan ciltler için iltihaplanmalara, çilleri azaltmak ve toksinleri vücuttan atmak için karahindiba ekleyebilirsiniz.
  • Cildi sıkılaştırmak için buğday özü yağı ve üzüm suyunu kil maskenize ekleyebilirsiniz.
  • Yağlı ciltler için kil maskesine katacağınız limon ciltteki aknelere iyi gelir gözenekleri sıkılaştırır ve cildi dezenfekte eder.
  • Hasarlı problemli cilt için kile maydanoz suyu ekleyebilir iltihaplı sivilceler içinse kile ekleyeceğiniz su teresi cildinize uygulayacağınız kili daha etkin hale getirir.
Kil Maskesi Hangi Ciltlere Yapılır?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir