Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri - Limmonata.com

Kırışıklıklar özellikle kadınların ilerleyen yaşlarda kabusu olmaktadır. Profesyonel ve operasyon gerektiren müdahaleler gerektirmeden de kırışıklardan kurtulmak mümkün. En etkili kırışıklık maskesi için size sunacağımız tariflerden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Kırışıklıkların ciltte yoğun olan bölgelerde giderilebilmesi için kremler veya bitkisel karışımlar uygulanabilir. Kırışıklıkların ne kadar sürede yok olacağını kırışıklıkların derinliği belirlemektedir. Kullanılan bitkisel ürünlerin yapısına göre bu süre değişebilir. Bitkisel Kırışıklık maskesi tarifleri;

KIRIŞIKLIK MASKELERİ 

Keten Tohumu Maskesi

Malzemeler: 

Yarım Çay Bardağı Keten Tohumu

2 Çay Bardağı Su

Yapılışı:

Doğal maske tarifi ana malzemesi olan keten tohumunu su ile birlikte kaynatın. Kaynadıktan sonra haşlanmış hale gelen keten tohumunu ezebilirsiniz. Karışım ılık hale geldikten sonra yüz bölgesine, özellikle de kırışıklıkların oluştuğu bölgeye sürülür. Yarım saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere kullanılabilir.

Avokado Maskesi 

Malzemeler: 

6-7 Damla Badem Yağı

1 Adet Avokado

Yapılışı:

Göz çevresi kırışıklık için maske tarifi isteyenler bu maskeyi uygulayabilir. Avokado robottan geçirilip püre haline getirilir. İçerisine badem yağı eklenir. Elde edilen karışım, göz çevresi kırışıklıklarına çok iyi gelir. Göz çevrenize sürdükten sonra, 5 dakika bekletip yıkayabilirsiniz. Badem yağının kırışıklık açma özelliği vardır. Avokado ile birlikte cildi nemlendirir ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Kırışıklık İçin Avokado Maskesi

Yumurta Akı Maskesi

Malzemeler:

1 Yumurta Akı

1 Yemek Kaşığı Zeytinyağı

1 Adet salatalık

Yapılışı:

Salatalık kabuğu soyulmadan ince ince doğranır. Yumurta akı ve zeytinyağı karıştırılır. Bu karışıma salata dilimleri batırılır. Kırışık bölgeye salata dilimlerini koyarak bekletebilirsiniz. 30 dakika kadar beklettikten sonra kullandığınız salataları atarak, yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yumurta akı cildi gerer, salatalık kırışık açar ve zeytinyağı da doğal nemlendirici etkisi ile kırışıklık giderir.

Salatalık Suyu Maskesi

Malzemeler:

Yarım Çay Bardağı Süt

1 Adet Salatalık Suyu

Yapılışı:

Kırışıklık ve leke giderici maske olarak kullanılabilecek bir tariftir. 1 salatalık rendelenir ve sıkılarak suyu çıkarılır. Süt ve salatalığın suyu karıştırılır. Bir pamuk yardımı ile hızlı bir şekilde yüze sürülür. Karışım yüzde kuruduktan sonra; üzerinden bir kat daha geçilir. Tekrar kuruduğunda bir kez daha geçilerek, işlem tamamlanır. En son uygulanan işlem ardından 10 dakika daha beklenip cilt yıkanır. Süt cildi diri tutar ve leke oluşumunu gidermek için faydalıdır. Salatalık ise kırışıklıkların açılmasında fayda sağlar. Haftada bir defa uygulanabilir. Cilt kırışıklıkları çok derinse haftada 2 kez kullanılabilir.

Yaş Maya Maskesi

Malzemeler: 

1 Paket Yaş Maya

Yarım Çay Bardağı Ilık Su

Yapılışı:

Kırışıklık giderici doğal krem gibi uygulanabilecek bir maskedir. Paket halinde olan bir adet yaş maya içerisine ılık haldeki su karıştırılır. Karıştırdığınız müddetçe tek bir madde haline gelecektir. Suyu tek seferde dökmeden, macun kıvamına geçecek şekilde yavaşça karıştırarak hazırlayabilirsiniz. Yüzünüze sürebilecek kıvama geldikten sonra kullanabilirsiniz. Cildinize sürdükten sonra 30 dakika beklemelisiniz. Yaş maya cildi besler, kırışıklıkları açar ve cilt rengini düzene sokar. Özellikle de 50 yaş üstü bayanlar için bu maske çok uygundur. Haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

Derin kırışıklıklar için; uzun süre ve aksatmadan bakım önerilerine dikkat etmelisiniz. 30 yaşını henüz geçmeye başlamış bayanlar, kırışıklık giderici bakım kürlerinden daha çabuk sonuç alırlar. Kırışıklar yerleşmemiş ve incedir. Tedavilerin etki etme süresi daha kısadır. Düzenli kullanım sonucunda kırışıklık görünüme ulaşma süresi çok uzayacaktır. En etkili sonuç için düzenli kullanıma dikkat etmek gerekir.

Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir