Kırmızı Benler Nasıl Yok Edilir ? Tedavisi Nasıldır ?

Kırmızı Ben Tedavisi

Kırmızı benlerin birbirinden farklı birçok tedavi yöntemi vardır. Son günlerde en sık kullanılan tedavi yöntemi lazerle yapılan kırmızı ben tedavisidir, Lazer ve diğer yöntemlerin uygulanış şekli ve sonuçları aşağıdaki makalemizde mevcuttur. Bu benlerin oluşum nedenleri merak edenler Kırmızı benler neden çıkar konumuzdan bilgi alabilir.

Kırmızı Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kırmızı ben tedavisinde sık kullanılan lazer tedavisinden başka; radyo frekans, ameliyat, skleroterapi, köpük tedavisi gibi uygulamalarla kırmızı benler yok edilebilir.

1-Lazerle Kırmızı Ben Tedavisi

 Kırmızı benlerin lazerle tedavisi için ilgili bölgeler isteğe göre lokal olarak uyuşturulur. Çok kısa süren bir işlem sonucunda işlem tamamlanmış olur. Lazerle kırmızı ben tedavisi 3 veya 5 seans sürmektedir.

2- Radyo Frekans Kırmızı Ben Tedavisi: 

lazerden daha etkili sonuçlar doğurmaktadır. Birkaç dakika süren bir işlem sonucunda kırmızı benler iz kalmadan yok edilir. Sadece tek uygulamayla bile gözle görülür sonuçlar elde edilir. Kırmızı ben tedavisinde adı fazla duyulmayan radyo frekans yöntemi lazerden daha etkilidir.

kırmızı ben tedavisi

3- Ameliyatla Tedavi : 

Kan benleri tedavisinde uygulanan ameliyatla sonuçlar kesin olarak başarılı olmayabilir. Ameliyattan sonra cilt üzerinde yeni iz oluşumlarına rastlandığı görülmüştür. Ayrıca büyük oranda kan kaybına neden olduğu için uzmanlar tarafından önerilmeyen bir uygulamadır.

4- Skleroterapi Yöntemi:

Bu tedavi yönteminde sklerozan madde damarın içine iğne yolu ile verilir ve damarın büzüşmesi sağlanır. Bu tedavi yöntemi de etkili sonuçlar getirir ve kanama riski sıfırdır.

5- Köpük Tedavisi: 

Skleroterapiye benzeyen bir tedavi çeşididir. Sklerozan maddesi damara verilirken köpürtülür ve o şekilde uygulanır. Sonuçları başarılı olan bir diğer tedavi yöntemidir.

Kırmızı Benler Nasıl Yok Edilir ?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir