Lazer Peeling Çeşitleri Karbon, Kimyasal, Işık Peelingleri

Lazer Peeling Çeşitleri Nasıl Yapılır ?

Peeling işlemleri lekelerin rengini açar cildin ölü tabakasının atılmasını sağlar ve cildiniz doğal bir şekilde parlamasını sağlar. Peeling kısa anlamıyla cildi soyma işlemidir.

Ciltte belirli nedenlerden dolayı oluşan lekeleri tedavi etmek için cildin soyulması gerekir, cilt soyma işleminin lazerle uygulanması işlemine lazer peeling denir. Lazer peeling ; Işık peeling ve Karbon peeling olmak üzere 2 çeşittir, Ayrıca Cilt lekeleri için Kimyasal peeling uygulamasıda tercih edilebilir.

Lazer Peeling Çeşitleri

Işık Peelingi Nasıl Yapılır

Işık peeling işlemi ciltte her türlü lekenin tedavisi için kullanılabilir. Pigment bozuklukları, renk değişimleri ve ton farklılıkları ışık peeling yolu ile giderilebilir. Basit bir işlem olması dolayısıyla sıklıkla kullanılır ve sonuçları çoğu zaman başarılıdır.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır

Nd: yag lazerle gerçekleştirilen karbon peeling işleminin en belirgin özelliği işlem yapılmadan önce cilde bir solüsyon sürülmesidir. Bu solüsyon karbon içeriklidir ve ardından uygulanan lazer işleminin etkisini artırır. Bu sayede ciltteki lekeler giderilir ve daha pürüzsüz bir cilt elde edilir.

peeling çeşitleri

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır

Kimyasal peeling işlemleri genellikle glikolik asit ve tca gibi çeşitleri ile bilinir. Lekelerin var olduğu ciltlerde iyi sonuç veren bir uygulama olduğu için en sık tercih edilen yöntemlerdendir. 4 seans sonra lekeleriniz kaybolur. Seanslar sonrasında güneşten korunmak önemlidir. Güneş kremiyle cildinizi koruduktan sonra kimyasal peeling işlemi sizin için ideal bir yöntem olacaktır.

Lazer peeling işlemlerini düşünmeyenler Aşağıdaki peeling tarifini veya Peeling tarifleri konumuzda yer alan diğer peeling tariflerini uygulayabilirler.

Lekeler İçin Doğal Peeling Tarifi

  • 1 çay bardağı yulaf ezmesi
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 çay kaşığı elma sirkesi
  • 2 çay kaşığı su (sıcak)

Hazırlanışı: Elinizdeki bütün malzemeyi bir kase içinde karıştırın. Cildinizin tümüne uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ardından nemli bez yardımıyla ovun ve maskenin çıkmasını sağlayın. Bu işlemin ardından cildinizi yıkayın. Bu Doğal peeling tarifini en erken 15 günde 1 defa uygulayın…

Lazer Peeling Çeşitleri

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir