Limonlu Suyun Faydaları Hazırlanışı - Limmonata.com

Sağlıklı olan limonlu su kalkar kalkmaz içebileceğiniz vücudu temizleyen bir içecektir. Kahvaltılardan yarım saat önce tüketerek faydalarından yararlanabilirsiniz. Limonlu suyun faydaları nelerdir? Cilt ve vücut sağlığı için limonlu su kullanımı.

Limonlu Suyun Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık Sistemini Destekler: C vitamini kaynağı olan limonlu su grip ve soğuk algınlığında etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendiren limonlu su demir emilimini de etkiler. Stresli günlerde düşen C vitaminini bu günlerde daha özenli tüketebilirsiniz.

Deriyi Yeniler: Her sabah içilen limonlu su yaşlanma etkilerini yavaşlatır. Limonlu suda bulunan antioksidanlar yaşlanmaya sebep olan bakterilerin atılmasını sağlar. Ciltteki kırışıklıkların giderilmesi ve kolajen üretiminin desteklenmesi sağlanır. Aynı zamanda her gün içilen limonlu su sivilcelerin oluşumunu azaltmaktadır.

Tokluk Hissi Verir: Turunçgillerden bulunan pektin lifi kişiye tokluk hissi vermektedir. Bu sayede pektin açlık krizlerini önleyerek kilo alımını azaltır. Limonlu suyu ara ara içerek abur cuburlara saldırmaları azaltabilirsiniz.

Vücudun Ph’ını Dengeler: Asidik etkiye sahip olan limon vücuda girdiğinde alkali etkisi oluşturur ve genel vücut sağlığı için oldukça etkilidir.

İdrar Yollarını Temizler: Sabahları içilen limon su sayesinde idrar yollarını temizler ve hızlı atılımı sağlar. Limonlu su aynı zamanda vücudun Ph’ını dengelediğinden idrar yollarında bulunan zararlı bakterilerin azalmasını sağlar.

Nefesi Temizler: Ağızdaki kötü bakterilerin azalmasını sağlayan limonlu su dezenfektan görevi görür. Limonlu su içildikten sonra dişlerin fırçalanması diş minesine verilecek zararın azalmasını sağlar.

Genel Sağlığı Düzenler: Limonlu suda bulunan zengin potasyum sinir hücrelerinin ve beynin çalışmasına yardım ederek kan basıncının düzenlenmesini sağlar. İçerdiği potasyum sinirli durumlarda sakinleşmenizi sağlar.

İyileşmenizi Destekler: Vücuttaki enfeksiyonlarla savaşmaya yarayan limonlu su C vitamini kemik dokularını ve kıkırdaklara iyi gelir.

Karaciğeri Temizler: Limonlu su karaciğeri uyararak temizlenmesini destekler. Safra taşlarının da azalmasını sağlayan limonlu sudan her sabah 1 bardak ılık şekilde içmek gerekir.

Ağrıları Azaltır: Vücutta bulunan ürik asidin atılımını sağlayan limonlu su eklem ve dizlerdeki ağrıların azalmasına yardımcı olur.

Gözlere İyi Gelir: Bazı göz problemlerinin giderilmesinde etkili olan limonlu su gözlere faydalıdır.

Spor Sonrası İçilmeli: Çok fazla spor yapılması vücudu terleterek tuz miktarının azalmasını sağlar. Limonlu su tüketerek bu tuzun geri kazanılmasını sağlayabilirsiniz.

Kilo Verdirir: Yukarıda da bahsettiğimiz gibi içeriğinde yer alan pektin maddesi limonlu su tüketim sonrasında açlık hissini bastırarak zayıflamaya yardımcı olur.

Kafein Yerine İçilebilir: Sabahları açılmak ve kendinize gelmek için kahve tüketiyorsanız aynı etkiyi limonlu su içerek de sağlayabilirsiniz. Limonlu su da sizi enerjik tutarak çabuk kendinize gelmenize yardımcı olur.

Bağırsak Hareketlerini Düzenler: Limonlu su tüketerek kabızlık sorununuzu önleyebilirsiniz. Bağırsakların harekete geçmesini sağlayan limonlu su midenizin de rahatlamasını sağlayacaktır.

Limonlu Suyun Faydaları Hazırlanışı

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir