Malta Gezilecek Yerler ve Malta Tatili - Limmonata.com

Malta Hakkında

Malta taş devrinden bu yana pek çok farklı kültürün adeta medeniyet beşiği olarak gelip geçmektedir. İkisi küçük, 3 tanesi büyük olmak üzere toplamda 5 adadan oluşan bir adalar devletidir. Orta Akdeniz üzerinde yer alan Malta, Güney Avrupa sınırları içerisinde bulunmaktadır.

1964 yılında bağımsızlığını kazanana kadar farklı pek çok kültüre ev sahipliği yapmıştır. İngiltere’nin hükümdarlığı altında bulunduğu 2. Dünya Savaşı’nda çok yoğun bir bombardıman atışına maruz kalmış ve büyük bir yıkıma uğramıştır. 137 kilometrelik uzunluğa sahip olan ada kıyılarında, eşsiz güzellikleri ile turistlerin yoğun ilgi gösterdiği pek çok koy ve plaj bulunmaktadır. Ayrıca muhteşem mimarideki Malta sokakları ülkenin turistik açıdan yoğun ziyaretçi çekmesine yardımcı olmaktadır.

Malta’da Gezilecek Yerler

Malta’nın bu kadar çok ziyaretçi çekmesinin ana nedeni Malta gece hayatı denebilir. Çok canlı ve eğlenceli mekanların olduğu bir gece yaşantısına sahiptir. Malta dil okulları yönünden de çok zengin bir ülke olmakla beraber, küçük yüz ölçümüne rağmen ülkede yaklaşık 50 dil okulu bulunmaktadır. Ülkenin başkenti olan Valletta aynı zamanda ülkenin en gelişmiş şehridir.

Valletta Limanı, Mosta Dome Kilisesi, büyük bir balıkçı şehri olan Marsaxlokk ve Üç Şehirler tarihi açıdan zengin olan bölgeler arasında yer almaktadır. Denize girmek isteyen kişilerin ise tercih edebilecekleri en güzel koylar St. Paul, St. Julians ve Mellieha koylarıdır. Özellikle de St. Julians deniz kenarında yer alan yapıları ve hemen denize yakın otelleri ile tatilcilerin gözdesi konumundadır. Malta’da nerede kalınır cevabı olarak en çok tercih edilen bölgeleri Valletta ve St. Julians düşünülebilir.

Malta’ya Nasıl Gidilir?

Malta’ya seyahat etmek isteyenler, yakın ülkelerden deniz yolunu kullanabilecekleri gibi, ülkemizden Malta Luqa Havalimanı’na Türk Havayolları tarafından düzenlenen direkt uçuşları tercih edebilirler. İstanbul’dan direkt ya da İstanbul aktarmalı seçeneklerin sunulduğu uçuş planlarının yanı sıra, yabancı havayolları firmalarının da yabancı ülke aktarmalı sefer seçenekleri bulunmaktadır.

Malta Gezilecek Yerler ve Malta Tatili

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir