Metabolizma Hızlandıran İçecekler Nelerdir ? - Limmonata.com

Metabolizmayı hızlandıran  besinler olduğu gibi, Metabolizmayı hızlandıran içecekler de vardır. Bu içecekleri evde kendiniz hazırlayarak zayıflama yollarına daha çabuk kavuşabilirsiniz. Zayıflamak için Baş vurulan spor, diyet gibi yöntemlerin dışında kalan bu doğal yöntemler en zahmetsiz zayıflama yöntemleri olarak görülürler. Metabolizmayı hızlandıran besinler ve içecekler düzenli tüketildiğinde metabolizmayı hızlandırırlar bu durumda vücut daha fazla enerji ihtiyacı duyar ve yağ yakımı hızlanır bu sayede vücut kendi kendini zayıflatma ve formunu koruma yeteneğini geri kazanır.

Metabolizmayı Hızlandıran İçecekler

Metabolizmayı Hızlandıran İçecekler

Metabolizmayı hızlandıran içecek  ; – 2 orta boy elma, -1 limon, -1 tatlı kaşığı karanfil, -1 tatlı kaşığı tane karabiber, -1 dal rulo tarçın

Elma ve limonlar 4 e bölünür. 3 litre suyun içine atılarak kaynatılır. Kaynama işlemi elma ve limonların özü çıkana kadar devam ettirilir. 3 gün karanlık bir yerde bekletilir. Ağzı kapalı bir şekilde olması gerekir. Elde edilen içecek her gün 1 bardak içilir. İştah kesici özelliği vardır. Metabolizmayı hızlandırır. Tansiyonu düşük olan ve reflü hastalığı olan kişiler kullanmamalıdır.

Metabolizmayı Hızlandıran Çay tarifi

Metabolizmayı Hızlandıran Çay tarifi ; – 8 bardak demlenmiş yeşil çay, -Dilimlenmiş 1 adet mandalina, -Bir avuç nane yaprağı

Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra bir cam sürahi içinde bir gün bekletilmesi gerekir. Günde bir bardak içilmesi uygundur. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi vardır.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkisel İçecek Tarifi; – 2 litre su, -2 adet salatalık, -1 adet limon, -12 adet nane yaprağı

Bütün malzemeleri bir kap içinde karıştırın. Malzemeyi kaynatmadan bir gece buzdolabında bekletin. Ertesi günden başlayarak günde bir bardak tüketin. Metabolizmanın hızlanmasını ve yağ yakılmasını kolaylaştıran bir içecektir.

Metabolizmayı Hızlandıran içecekler (2) ; – 1 su bardağı ılık su, -1 çay kaşığı bal, -12 damla limon

Her gün taze olarak hazırlanan bir karışımdır. Kahvaltıdan 1 saat önce içilmesi uygundur. Bütün malzemeleri karıştırarak tüketebilirsiniz.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkisel İçecekler (2) ;- 5 adet kuru erik, -1 enginar, -Yarım çay bardağı adaçayı, -Yarım çay bardağı papatya, -Çeyrek çay bardağı lavanta, -1 çay bardağı funda yaprağı

Enginar ve erikler parçalara ayrılır. Diğer malzemelerle birlikte karıştırılır. 1 litre kaynamış suyun içine malzemeler ilave edilir. 20 dakika bu şekilde demlenmesi sağlanır. Ilık hale geldikten sonra süzülür ve kalan kısım günde bir bardak tüketilir. Metabolizmayı hızlandırdığı gibi vücuda da yararlıdır.

Metabolizmayı hızlandıran içecekler tansiyon düşüklüğüne neden olursa kullanımı hemen kesilmelidir. Önemli olan sağlığınızın kalıcılığıdır. Başka bir diyet yöntemi ile zayıflamayı denemek sizin için daha iyi olacaktır.

METABOLİZMA HIZLANDIRAN MÜRVER ŞURUBU

METABOLİZMA HIZLANDIRAN MÜRVER ŞURUBU

Az yemenize rağmen hala kilolu musunuz? Bu durum ya sağlığınızla ilgili bir sıkıntı olduğuna ya da metabolizmanızın yavaş işlemesine işarettir. Metabolizması hızlı olan bireyler diğer rejim veya spor yapanlara oranla 2 kat daha hızlı kilo verirler.

Metabolizmayı hızlandıran içecekler sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olur zayıflatan içeceklerden biri de Suna Dumankaya’nın verdiği mürver şurubudur. Metabolizmayı hızlandıran içecek sayesinde daha çabuk kilo verir yaptığınız sporlardan hızlı sonuç alırsınız. Cilt.net olarak metabolizma hızlandıran mürver şurubunu sizler için yazdık.

Metabolizma Hızlandıran Mürver Şurubu Tarifi

  • Bal ( 1 yemek kaşığı )
  • Su ( 2 litre )
  • Karanfil ( 2 tatlı kaşığı )
  • Ekinezya ( 1 tatlı kaşığı )
  • Tarçın ( çubuk 1 tane )
  • Civanperçemi ( 1 tatlı kaşığı )
  • Mürver ( kurutulmuş 1 tatlı kaşığı )
  • Kuşburnu ( 1 tatlı kaşığı )

Yukarıda yazdığımız bütün malzemeleri küçük bir tencereye koyup kısık ateşte pişirin. Su 15 dakika kadar kaynayıp demlendikten sonra karışımı süzün 2 su bardağı su koyun ve tekrar 5 dakika kaynatın. Ilımasını bekleyin ve tatlandırmak isterseniz bal ekleyip tüketin.

Önemli:  Hamilelerin bu çayı içmesi tavsiye edilmez. Civanperçemi hamilelerde kasılmalara neden olabilir.

Metabolizma Hızlandıran İçecekler Nelerdir ?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir