Mutlu Bir İlişki İçin Yapılması Gerekenler - Limmonata.com

Mutlu bir ilişki için yapılması gereken bazı püf noktaları bulunmaktadır. İyi bir ilişki için bunlara dikkat edilmesi halinde mutluluk kaçınılmaz olacaktır. Kişilerin yaşadığı stres ve iş yoğunluğu en çok çiftler arasındaki ilişkiyi etkilemektedir. İnsanlar genelde iş yerinde veya sosyal çevresinde yaşadığı sorunları eşlerine aksettirmekte ve bunun sonucunda da mutsuz ilişkiler ortaya çıkmaktadır. Bu durumu engellemek için yapılması gereken birkaç basit durum söz konusudur aslında.

Uzun Bir İlişki İçin Yapılması Gereken 10 Şey

–          Kıyaslamayın: İnsanların, özellikle de bir ilişki içindeki çiftlerin en sevmedikleri ve nefret ettikleri durum sevgilisi tarafından başka biriyle kıyaslanmaktır. Kesinlikle böyle bir yanlışa düşmeyin, bu o an için sorun olmasa da ileride kesinlikle karşınıza çıkacaktır.

–          Ortak Şeylere İlgi Duymaya Çalışın: Vaktini sürekli olarak birbiriyle geçiren çiftlere en çok tavsiye edilen şeydir ortak bir ilgi alanı oluşturmak. Örneğin sevgiliniz veya eşiniz bilgisayar oyunu oynamak istiyorsa siz de bu oyunlardan bir tanesini öğrenin ve beraber geçireceğiniz vakti eğlenceli hale getirin. Uzun ilişkilerin evreleri içinde en önemli kısımların başında ortak zevklerin geldiğini unutmayın.

–           Konuşun: Eşinizin sizi anlamasını beklemeyin her zaman. İstediğiniz ya da hoşnut olmadığınız bir konu varsa açık açık söyleyin. Tartışmaktan ve konuları paylaşmaktan çekinmeyin. Karşınızdaki kişi ile sohbet edebilmek ilişkiyi güçlendirmektedir.

–          Acele Etmeyin: Mutlu bir ilişkiniz var ve bunu evlilikle sonuçlandırmak istiyorsanız bu konuda yeterince sabırlı olun ve acele etmeyin. Sevgililik sürenizde birbirinizi yeteri kadar tanıdığınızdan emin olun. Yeni başlayan bir ilişkide yapılması gerekenler içinde en önemlisi sevgilinizi iyi tanımaktır.

–          Mizah Duygunuzu Geliştirin: Sürekli olarak birbiriyle vakit geçiren çiftlerin en çok ihtiyaç duydukları konudur mizah. Karşınızdaki insan her ne kadar yakışıklı veya güzel olursa olsun eğer sürekli somurtkan ve ciddi ise bir müddet sonra birbirinizden sıkılmanız oldukça normaldir. Bu yüzden hayata hep pozitif bakıp esprili biri olmaya çalışın.

Mutlu İlişkilerin Püf Noktaları

–          Zamanınızı Kaliteli Geçirin: Her gün aynı şekilde yapılan şeyler monotonlaşır ve bu da sizi mutsuz eder. Bu yüzden birlikte olduğunuz vakti daha önceden planlayarak kaliteli bir şekilde geçirmeye dikkat edin. Farklı etkinlikler yaparak ilişkinizi canlı tutabilirsiniz.

–          Karşınızdakine Açık Olun: Eşinizle ya da sevgilinizle her konuyu konuşabilecek derecede yakın olmak oldukça önemlidir. Karşınızdakine karşı hiçbir şeyi içinizde tutmayın bırakın sözcükler uçup gitsin.

–          Arkadaş Olun: En iyi sevgili hiç kuşkusuz insanın en iyi arkadaşıdır. Çünkü onunla olduğunuz kadar dışarıdaki hiç kimseyle bu kadar yakın değilsinizdir. Yeri geldiğinde derdinizi ve sorunlarınızı onunla paylaşın. Çözüm önerisi sunmasına imkan verin ve mantıklı önerileri de harfiyen değerlendirin. İlişki nasıl yürütülür derseniz, dikkat etmeniz gereken en basit nokta sevgilinizle arkadaş olabilmenizdir.

–          Sorumlulukları Bölüşün: İlişki ya da ev içinde yapılması gerekenleri bölüşen çiftler daha sağlıklı bir ilişki yürütebilmektedir. Araştırmalar ortak payda için birlikte yapılan etkinliklerin ve iş paylaşımının ilişkinin ömrünü uzattığını ortaya koymaktadır.

–         Nazik Olun: Sevginizi ve hislerinizi partnerinize belli etmekten çekinmeyin. İlişkinin hızlı ilerlemesi için nezaket çok önemlidir. Teşekkür etmek, güzel sözler söylemek her zaman ilişkinizin yükselmesini sağlayacaktır. “Bugün çok güzelsin.” “Bugün beni çok mutlu ettin.” “Yemek harikaydı, ellerine sağlık.” gibi basit ama yoğun mutluluk içerikli sözleri rahatlıkla söylemelisiniz.

Mutlu Bir İlişki İçin Yapılması Gerekenler

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir