Pembe maske nedir? Nasıl kullanılır? - Limmonata.com

Pembe Maske Tarifi ve Yapılışı

Pembe maske : Bayanların ciltleri çok hassas ve kırılgandır. Bu nedenle çok ciddi bakım gerektirir. Özenilmeli ve kaliteli cilt bakım ürünleri kullanılarak cilde hakettiği değer verilmelidir. Küresel ısınmanın da ciddi boyutlara ulaşması ile birlikte bayanların cildinde ki sıvı kaybı, çok ciddi problemleri de beraberinde getiriyor.

Başlıca problemlerin başında lekeler, kırışıklıklar, gözenekler ya da renk kaybı geliyor. Cildinizin bakımı için seçtiğiniz ürünler, çoğu zaman yetersiz kaldığı gibi çoğu zamanda kesin sonuçları beraberinde getiriyor. Pembe maske, son dönemlerde bayanların en çok tercih ettiği bakım ürünlerinden birisidir. İnternet üzerinden yapılan satışlar ile patlayan bu ürün, Avrupa’lı kadınların en çok kullandıkları ürünler arasında yer alıyor.

Pembe Maske Nedir?

Cilt yenileme konusunda son dönemin en popüler bakım ürünlerinden birisidir. Avrupa’da ithal edilerek tüm dünyaya ihraç edilen bu ürün, birçok bilindik markanın ürünlerine kıyasla pek tanınmayan ürünlerin başında geliyor diyebilmek mümkün. Ülkemizde bir süre yaptığı reklamlar ile insanların ilgisini özellikle çekmeyi başaran pembe maske, Tuğba Büyüküstün tarafından da kullanılan önemli bir cilt bakım kremi.

Öyle ki Büyüküstün, internet üzerindeki pembe maske satış siteleri içerisinde verdiği pozlar ile ürünü kullandığını gerçekten doğruluyor.

Pembe Maske Faydaları 

Bu ürün, düzenli kullanım halinde bayan cildi için son derece faydalıdır. İçeriğindeki doğal özler sayesinde cildinizin temizlenmesi adına da önemli bir yere sahip diyebiliyoruz. Ürünün faydalarını maddeler halinde inceleyecek olursak;

 • Cildin kendi rengini kazanmasına yardımcı olur.
 • Kırışıklıkları ortadan kaldırmak için önemli bir yardımcıdır.
 • İçeriğindeki doğal özler eşliğinde gözeneklerin açılmasını sağlar.
 • Yüz bakımından ziyade selülitlerden kurtulabilmek için de kullanılan bir üründür.
 • Yüzü belirgin seviyede inceltici etkiye sahiptir.
 • Yaşlanmayı önleme özelliği ile de bilinir.
 • Cilde belirgin derece de yumuşaklık kazandırır.
pembe maske

Pembe Maske Kullanımı

Bu maske, cilt için çok faydalı bileşenleri içerir. Tamamen doğal özlüdür ve cilde yumuşaklık kazandırır. Bu ürünün kullanımı doktor eşliğinde gerçekleştiğinde elbette ki daha kesin sonuçlar doğuruyor. 5 seansta cildinizde belirgin değişiklikleri farketme şansına sahip oluyorsunuz. Ancak genellikle internet üzerinden tedarik edilen bir ürün olduğundan dolayı kullanım aşamalarına son derece dikkat etmek gerekiyor.

 • Pembe maske’yi cildinize uygulamadan önce yüzünüzü kaliteli cilt sabunları ile yıkayınız ve iyice kurulayınız. Islak yer kalmaması son derece önemli bir detaydır.
 • Yıkama işleminizin ardından kremi yüzünüze yedirmeye başlayabilirsiniz. Masaj yaparak yedirme işlemini boyun bölgenize kadar uygulayabilirsiniz.
 • Ürün kalıplaşan bir yapıya sahiptir. Yüzünüze maskeyi uyguladıktan sonra 40 dakika beklemelisiniz.
 • 40 dakikanın geçmesi ile birlikte maskeyi yüzünüzden kalıp halinde çıkarınız.

Bu uygulama, 5 gün boyunca günde bir kere aralıksız olarak gerçekleştirilmelidir. Cildinizin mevcut durumuna göre 30 gün uygulamanız sıkıntı doğurmayacaktır.

Pembe Maske İçeriği

Ürünün herşeyden ziyade doğal içeriği en çok ilgi gören hususlarından birisi olarak dikkatleri çekiyor. Kimyasal konusunda en aza indirgenmiş madde kullanımını edinen bu ürün, cilt bakımı açısından gerekli tüm bileşenleri barındırıyor. Ürünün içeriğini inceleyecek olursak;

Pembe maskenin içerisinde : Su ,Ethil Alkol ,Gliserin, Tokoferol Asetat, Linoleik ve Askorbik Asit, Elastin Kolajen, Çay Ağacı Yağı, Limon, Aloe Vera Yağ Özleri, Kayısı Yağları bulunur. Pembe maske cildinizin öz rengini kavuşması ve daha diri bir görünüm kazanması için faydalı bir cilt bakım kremidir.

Doğal Pembe Maske Nasıl Yapılır

Pembe maskeyi evde yaptığınızda hazır pembe maskeler kadar etkili olmayabilir. Bunun nedeni yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmamanızdır.  Hazır alacağınız pembe maskelerden size önerebileceğimiz Herbal Pembe maskedir.

Pembe Maske Tarifi

 • 1 adet gazlı bez
 • 1 Kaşık gül suyu
 • 1 Yemek kaşığı avakado yağı
 • 1 Kaşık gül yağı
 • 1 Kaşık kayısı yağı
 • 1 Kaşık badem yağı
 • 2 Kaşık beyaz kil
 • 1 Adet e vitamini kapsülü

Pembe Maskenin Hazırlanışı :  İlk olarak yüze peeling yapılır. Ardından tüm malzemeler bir kaba konarak 5 dakika boyunca karıştırılır. Yüze 1 kat gazlı bez örtülür burun ve göz için delik açmayı unutmayın. Ardından hazırlanan maske bu gazlı bezin üzerinden yüze sürülür. Uygulanan maske kurduğunda çıkartılır.  Kullanımı 2 günde 1 kez 1 ay boyunca uygulayın.

Pembe maske nedir? Nasıl kullanılır?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir