Porselen ve Protez Tırnak Bakımı Nasıldır? - Limmonata.com

Protez Tırnak Nedir?

Tırnaklar için o kadar çok ürün çeşidi var ki. Tırnaklarını ihmal eden düzenli bakımını yapamayan ya da sosyal yaşantısından sebep uzatamayanlar için protez tırnaktakma tırnaklar ve porselen tırnaklar var artık. Bu ürünlerle istediğiniz zaman bakımlı ve çekici ellere kavuşabileceksiniz.

Protez tırnaklarda her üründe olduğu gibi farklı farklı olanları mevcuttur. Ancak protez tırnak uygulanırken plastik olanlar özellikle tercih edilir. Bu tür tırnaklarda işlem kişinin istediğine göre olur. Çeşitleri vardır. Uzun, kesilmiş, boyalı ve boyasız olara çeşitlilik gösterir. Kişilerin tırnak yapıları herkesin farklı olduğu için üreticiler bir sürü çeşit protez tırnak üretmişlerdir. Bu halde bile bayanlar kendi tırnak yapılarının aynısını bulmakta güçlük çekerler ve özel sipariş verirler. Bu ürünleri uygularken yapıştırıcı kullanmak gerekir bazılarında kendi özel yapıştırıcıları bulunur bazılarında ise hepsinde tek bir yapıştırıcı uygulanabilir.

Porselen Tırnaklar

– Porselen tırnaklar protez tırnakların tersi kişiye göre hazırlanıp uygulanır. Doğal görünümlüdürler ve tırnaklarla uyum sağlayıp gerçek mi sahte mi ayırt etmek zordur.

– Porselen tırnaklar görüntü bozukluklarını düzeltmede çok etkindir. Tırnak üzerinde oluşan tırnak hasarlarını da düzeltirler.

– Aşırı tırnak bozuklukları olan kişilerde porselen tırnak uygulaması yapılır. Olası oluşan başka hastalıklarınız da tırnaklarınızı etkileyen nedenler görülebilir ve bu gibi durumlarda porselen tırnak tercihi son derece uygun bir görselliktir.

– Porselen tırnağın yapılım aşaması 1 – 3 saat arasında değişmektedir. Protez tırnağa oranla fiyatı porselen tırnağın daha pahalıdır.

porselen ve protez tırnak

Porselen Tırnakların Takılması

  • Önce tırnak içleri ve tırnaklar varsa ojeler temizlenir.
  • Tırnağın üstü hafifçe zedelemeden pürüzsüzleştirilir. Bu uygulama porselen tırnağın düzgün yerleşmesi için gereklidir.
  • Tırnak üstlerine antibakteriyel – antimantar solüsyonu sürer estetisyenler.
  • Tırnak etleri kişinin isteği ile ya geriye itilir ya da düzenli şekilde kesilir.
  • Daha sonra porselen tırnakların düzgün yapışması için esnek olan bir madde sürülür.
  • Son işlem olarak porselen tırnaklar özenlice yapıştırılır ve üzeri parlatılır.

Porselen Ve Protez Tırnakların Bakımı

Porselen tırnaklar ve Protez tırnaklar daha çok özen ve dikkat isterler. Belli aralıklarla 21 günde bir yaptırdığınız yere gidip bakım yapılması şarttır. Uzun süre porselen tırnak kullanımlarında plastik sürülen madde belli bir süre sonra kendi tırnağınızdan ayrılır. Bakım yaptırmak bu yüzden şarttır.

Polimer bir madde uzman uygun görürse tırnağın ayrılan yere uygulanır. Belli zamanda yani 21 günde gideceğiniz bakımda bu polimer tırnağa uygulanır. Bu işlem ihmal edilmemelidir tırnaklarınız bu yüzden yıpranabilir.

Porselen ve Protez Tırnak Bakımı Nasıldır?

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir